Новини » Політика 11 липня, 2019, 8:29
Кононенко запитав Гройсмана, чому той не помічає аналог «Роттердам+» в іншій галузі
ZIK
ZIK

«Роттердам+» не працює уже мінімум шість місяців. Є перелік постанов, які скасувала НКРЕКП. І ця формула не працює. І ринок електроенергії тут ні до чого.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив український бізнесмен, народний депутат України 8-го скликання Ігор Кононенко.

Ігор Кононенко зауважив, що ціна на вугілля в Україні розраховувалася не формулою «Роттердам+», а формулою, яку встановлювало Міністерство палива і енергетики. «Роттердам+», за словами депутата, – це виключно теоретична формула.

«По такій же формулі як «Роттердам+» у нас розраховується і ціна на газ. Але про це ніхто не говорить і немає ніяких карних справ. Хоча формули – один в один. А «Роттердам+», до речі, не працює уже мінімум 6 місяців. Є перелік постанов, які скасовані НКРЕКП. І ця формула не працює. І ринок електроенергії тут ні до чого», – заявив Ігор Кононенко.

Разом з тим політик підкреслив, що він вітає новий ринок електроенергії, який запрацював в Україні з 1 липня.

«Це чудово. Адже запровадити ринок електроенергії від нас вимагали європейські спільноти. Це також одна із вимог надання макрофінансової допомоги Україні.

Тобто до цього виробники і постачальники електроенергії були розділені, зараз це окремий суб’єкт. І якщо раніше будь-яке підприємство, знаходячись на території Київської області, отримувало електроенергію виключно від Київенерго, то зараз підприємство має вибір.

А з врахуванням того, що є вибір постачальника, а постачальники починають між собою конкурувати, є і вибір по ціні. Тому це позитивний момент», – підсумував гість програми.

Нагадаємо, уряд Гройсмана закінчив дію формули Роттердам+. Це було зроблено завдяки запровадженню ринку електричної енергії.

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», новий ринок електроенергії, що функціонує за європейськими стандартами, запустився 1 липня.

Читайте більше новин на тему: Гройсман

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 02:58 :37