Експрем’єр Єхануров пригадав, як просив кредит на один долар

Після обвалу в 2008 році Україні об’єктивно треба було брати кредити, але «не стільки і не так часто».

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив прем’єр-міністр України у 2005-2006 роках, народний депутат кількох скликань Юрій Єхануров.

Колишній очільник уряду, відповідаючи на запитання щодо можливості відмовитися від зовнішніх запозичень, зауважив, що зробити це буде важко.

«Важко, тому що багато часу, починаючи з 2008 року, звикли жити тільки за рахунок боргів, а потім віддавати і знову брати», – сказав він.

Юрій Єхануров пригадав, що на той момент, коли він був віцепрем’єром в уряді Віктора Ющенка та відповідав за економічний блок, в країні практично не було золотовалютних запасів.

«І опора була на підприємства, малий і середній (бізнес, – ред.), я сказав би так, правила гри, які ми старалися дотримуватися. У будь-якому разі, коли я «здавав» уряд, то в нас не було боргів із повернення податку на додану вартість. Це просто тоді вважалося фантастика. І вдалося передати у досить непоганому стані нашу казну», – зазначив ексголова уряду.

Юрій Єхануров також розповів, як він у той час ходив просити кредит у сумі… один долар.

«Є певні правила гри. Серйозні інвестори ставлять перше питання, чи країна співпрацює із Міжнародним валютним фондом. Я поїхав туди і на Раді директорів попросив, що нам потрібен кредит. Кажу, що мені потрібен один долар. Там не зрозуміли. Думали, неправильний переклад. Потім, коли переклали, всі розсміялися», – зазначив Юрій Єхануров і додав, що на згадку про цей випадок його друзі, які працювали на той момент у МВФ, подарували дружній шарж, де був зображений Єхануров за трибуною із доларовою банкнотою у руці.

Він продовжив, що після обвалу в 2008 році об’єктивно треба було брати кредити, але «не стільки і не так часто».

Як повідомляли, Європейський Союз готовий виділити Україні черговий транш програми макрофінансової допомоги в розмірі 500 мільйонів євро після виконання необхідних умов.Loading...