Дії Москви в Україні суперечать міжнародному праву, треба розмовляти з позиції сили, – міноборони Німеччини

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйєн

Міністр оборони Німеччини та кандидат на пост глави Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн зазначила, що «Кремль не прощає слабостей».

Про це вона сказала в Європарламенті, повідомляє DW.

Європі слід вести діалог з Росією «з позиції сили». За словами Урсули фон дер Ляйєн, «Кремль не прощає слабостей». Міністр додала, що Росія залишається сусідом Європи, проте підкреслила, що дії Москви в Україні суперечать міжнародному праву.

Крім російсько-європейських відносин, кандидат на пост глави Єврокомісії висловилася і за низкою інших значущих для Євросоюзу тем. Так, фон дер Ляйєн зазначила, що виступає не за «європейську армію», а за «армію європейців». За словами німецького міністра оборони, рішення про «небезпечні операції» потрібно ухвалювати на національному рівні.

Крім того, фон дер Ляйєн закликала Євросоюз надавати підтримку країнам походження біженців, щоб позбутися від причин, що спонукають мігрантів направлятися в Європу. Серед іншого, ЄС слід боротися з «жорстокою системою» контрабанди людей, зазначила міністр. За її словами, плани щодо розширення чисельності персоналу європейської прикордонної служби Frontex до 10 тисяч осіб слід реалізувати не до 2027 року, а «набагато раніше».

Країни ЄС 2 липня офіційно висунули Урсулу фон дер Ляйєн на пост голови Єврокомісії. За кандидатуру міністра оборони ФРН проголосували 27 учасників саміту ЄС – все крім канцлера Німеччини Ангели Меркель (Angela Merkel). Канцлер ФРН утрималася, оскільки ця кандидатура не знайшла підтримки німецьких соціал-демократів, коаліційного партнера партії Меркель в Німеччині.

Колишній фаворит на цю посаду, член німецького Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер, відмовився від боротьби за пост. Його суперник, голландський соціал-демократ Франс Тіммерманс, не отримав схвалення Італії і країн Вишеградської групи – Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії.Loading...