live

Замість параду – не премії, а квартири військовим: Зеленському дали пораду

ZIK

На місці президента я б не роздавав військовим премії по тисячі гривень. Я б ці гроші витратив на квартири для військових, які уже десятиліттями стоять у черзі, або на обов’язкове медичне страхування для всіх військовослужбовців.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив політтехнолог Дмитро Раїмов.

За словами експерта, рішення президента Зеленського про скасування військового параду до Дня Незалежності України – половинчасте. Адже, з одного боку, скасування параду – це правильне економічне рішення, але, з іншого боку, не відомо, куди насправді підуть кошти, передбачені у бюджеті на проведення параду.

«Парад показує наявність у держави сильної армії та певних елементів озброєння. Він показує силу держави. Але це дуже дороге задоволення. Президент сказав, що за один день ми витратили б 300 мільйонів гривень. Це досить велика сума.

Але на місці пезидента я б не роздавав премії по тисячі гривень військовим, я б ці гроші витратив на квартири для військових, які уже десятиліттями стоять в черзі, або на обов’язкове медичне страхування для всіх військовослужбовців. Це дозволило б їм отримати медичне обслуговування не лише в державних лікарнях, а й у приватних», – зазначив Дмитро Раїмов.

Він додав: якби щорічно держава економила на парадах 300 мільйонів гривень, то всіх військовослужбовців можна було б забезпечити квартирами.

Окрім цього, політтехнолог зауважив, що рішення про скасування параду справді приймає президент, але кошти для його проведення, найімовірніше, передбачені у бюджеті Міністерства оборони. Тож не факт, що Зеленському вдасться видати премії військовим із бюджету Міноборони.

«Також чи зможе Президент видати премії, залежатиме від того, чи встигне нова ВРУ прийняти присягу та призначити нового прем’єра. Тільки після цього новий прем’єр з міністром оборони зможуть виділити кошти для преміювання військових», – пояснив Дмитро Раїмов.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що в цьому році військовий парад до Дня Незалежності України не відбудеться.Loading...
Loading...
Loading...