Як відшкодувати гроші за незаконне підвищення тарифів – поради Сергія Власенка

ZIK

У «Батьківщині» до кінця тижня розроблять типовий позов та викладуть цей документ на сайті, щоб українці могли ним скористатися, звертаючись до судів щодо відшкодування коштів.

Про це в ефірі програми Кінець дня на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Сергій Власенко.

Парламентар, коментуючи рішення Апеляційного суду Києва, який визнав незаконним підвищення тарифів, зазначив, що у «Батьківщині» міркують над тим, як надати українцям правову допомогу для подальшого відшкодування коштів.  

Парламентар зауважив, що в Україні немає практики «колективних позовів», як це є у США. «Але індивідуально кожна людина може піти з таким позовом і вимагати повернення коштів», – зазначив Сергій Власенко.

Говорячи про саме судове рішення, нардеп зауважив, що з боку уряду почалися маніпуляції, мовляв, лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко через суд скасувала постанову, яка і так скасована, тощо. Він нагадав, що 2016 року Кабмін прийняв рішення про чергове підвищення тарифів. Юлія Тимошенко того ж року звернулася до суду, судовий розгляд тривав 2,5 року до рішення суду першої інстанції та ще пів року – до рішення апеляційної інстанції.

Нардеп продовжив, що під час розгляду справи КМУ скасував постанову, яка була предметом судового позову, і ще збільшив тарифи. З його слів, суд встановив кілька принципових моментів, один із них полягає у тому, що тарифи 2016 року визнали необгрунтованими. «Це означає, що і подальші тарифи такі ж», – акцентував Сергій Власенко.

Парламентар повідомив, що у політичній силі до кінця тижня розроблять типовий позов та викладуть цей документ на сайті, щоб українці могли ним скористатися, звертаючись до судів.

Нагадаємо, Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету міністрів і «Нафтогазу», яким визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго.Loading...