Новини » Спорт 10 липня, 2019, 9:51
Українські футболісти в грі з Бразилією втратили путівку у півфінал Універсіади-2019
Студентська збірна України з футболу на ХХХ Всесвітній літній Універсіаді-2019 в Неаполі / ffu.ua

У італійському Неаполі відбулися чвертьфінальні матчі футбольного турніру в рамках ювілейної ХХХ Всесвітньої літньої Універсіади-2019. В одному з них студентська збірна України виборювала путівку у півфінал планетарного студентського мультиспортивного форуму в очному протистоянні з командою Бразилії – однозначно самої футбольної країни світу.

Свій поєдинок чвертьфінальної стадії підопічним Анатолія Бузніка, які на груповому етапі посіли друге місце у своєму тріо, випало проводити проти збірної Бразилії. Гра проходила в місті Казорія поблизу столиці Універсіади-2019, Неаполя, на стадіоні «Сан Мауро», повідомляє офіційний сайт УАФ.

Тренерський штаб «синьо-жовтих» знову не обійшовся без ротації у складі. Зокрема, у старті з’явилися Ернест Астахов, Андрій Понєдєльнік, Андрій Штогрин, які в попередньому матчі, з мексиканцями, виходили на заміну, та Роман Толочко, який взагалі залишився в запасі.

Збірна України, незважаючи на статус андердога, розпочала гру досить агресивно в передній лінії, не виявляючи ані найменшого страху перед авторитетним суперником. І активність та жага перемоги українців були винагороджені вже у дебюті гри. Наша команда відкрила рахунок уже на 9-й хвилині поєдинку. А автором голу, як і в грі з мексиканцями, став Денис Костишин.

Після забитого голу «синьо-жовті» не закрилися, а продовжували докладати максимум зусиль, аби нав’язувати латиноамериканцям свій футбол. Втім, бразильці, яким необхідно було відіграватися, також активно діяли в передній лінії і намагалися грати першим номером. Тож після того, як рахунок став 1:0 на користь українців, практично увесь час команди обмінювалися атаками, але цифри на табло більше 70-ти хвилин залишалися незмінними. Здавалося, що вже ніщо не завадить Україні виграти, як на 80-й хвилині бразильці зусиллями Мільйоранша змогли таки відновити статус-кво – 1:1.

Пропустивши гол у відповідь, українці одразу великими силами побігли вперед, намагаючись вирвати перемогу в основний ігровий час. Але в підсумку на останній, 90-й хвилині пропустили швидку контратаку, яка стала фатальною – Дос Сантос забив другий м’яч у ворота «синьо-жовтих» і Бразилія вирвала вольову звитягу з рахунком 2:1. Ось так, в драматичній боротьбі, наша студентська збірна не змогла дотерпіти до кінця і втратила шанс вийти в півфінал Універсіади.

Тепер на українських студентів очікують два поєдинки в рамках втішного мікротурніру за підсумкові місця з п’ятого по восьме. Перший із них відбудеться завтра, 11-го липня, о 18:00 за київським часом. Суперниками «синьо-жовтих» будуть ірландці, які в чвертьфіналі мінімально (0:1) поступилися росіянам. В інших вчорашніх чвертьфіналах італійці вирвали перемогу у французів (1:0), а японці взяли гору над командою Південної Кореї з рахунком 2:0. Додамо, що фіналісти визначаться також завтра в матчах Бразилія – Росія та Італія – Японія.