У США хочуть, щоб Зеленський продемонстрував незалежність від олігархів

Президент України Володимир Зеленський. Фото: EPA-EFE/LUDOVIC MARIN

Перші кроки Президента Володимира Зеленського дають надію, що він продемонструє свою широку незалежність від олігархів та продовжить втілення складних реформ, у тому числі судової системи та ВПК України.

Таке переконання висловили ексдиректор ЦРУ й командувач Центрального командування США Девід Петреус та колишній посол США в Україні Джон Гербст на сторінках The Hill, пише Укрінформ.

«Перші призначення нового Президента дають надію на те, що реформи, яких прагне (український – ред.) народ, можуть бути реалізовані. Безумовно, існують занепокоєння з приводу призначення голови офісу президента, який працював у одного з найвідоміших олігархів країни, але Президент Володимир Зеленський матиме широкі можливості продемонструвати свою незалежність», – зазначається в публікації.

При цьому підкреслюється, що заплановані на 21 липня парламентські вибори, очевидно, посилять владу президента, наділивши його більшістю в парламенті, необхідної для прийняття законів без зайвої допомоги.

Інший великий виклик для Зеленського полягає у відсутності у нього політичного досвіду та спроб Росії зіграти на цьому. «Це те, чому екс-полковник КДБ Володимир Путін вчився використовувати», – наголосили Гербст і Петреус.

Натомість, Зеленський вже продемонстрував кмітливість, йдеться в публікації. «Будучи щойно обраним Президентом, він спритно відреагував на першу провокацію Путіна щодо видачі російських паспортів українським громадянам на підконтрольній Кремлю території Донбасу на сході України», – зауважили експерти.

Крім того, вони зазначили, що Зеленський під час перших закордонних поїздок до Брюсселя, Парижа й Берліна підтвердив свою зацікавленість у розширенні співпраці України з ЄС і НАТО.

 Loading...