Три книжки українських письменників борються за престижну європейську премію

polskieradio.pl

Три книжки українських письменників увійшли до так званого довгого списку Літературної нагороди Центральної Європи «Ангелус»: Олександр Бойченко – «Ваші, наші та інші», Андрій Любка – «Кімната для печалі», Юрій Винничук – «Танго смерті».

Про це повідомляє Польське радіо.

Журі конкурсу обрало 14 книжок зі 105. Уперше в історії Нагороди серед півфінальних позицій не було жодної книжки польського автора. Серед вибраних публікацій є також, крім українських, романи авторів із Чехії, Угорщини, Австрії, Македонії, Росії та Болгарії. 

За умовами Премії, переможець отримає 150 тисяч злотих (майже 40 тисяч доларів). Ім'я лауерата оголосять 19 жовтня у Вроцлаві. Раніше, у вересні, виберуть сімку фіналістів.

Торік уперше в історії «Ангелуса» премію отримав поляк - Мацєй Плаза за книжку «Robinson w Bolechowie».

Натомість українськими лауреатами премії «Ангелус» досі були: Юрій Андрухович за роман «Дванадцять обручів» (2006), Оксана Забужко за «Музей покинутих секретів» (2013) та Сергій Жадан за «Месопотамію» (2014).

Довідка IA ZIK.

Літературна нагорода Центральної Європи «Ангелус» (пол. Nagroda Literacka Europy Środkowej «Angelus») — літературна відзнака, яку вручають щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав; лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи. Вручається у Вроцлаві за найкращі прозаїчні твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.Loading...