Ручний пропагандист Коломойського вимагає обмежити свободу преси. Зеленський це схвалює?

Фото з відкритих джерел

Олександр Ткаченко, який напевно очолить комітет зі свободи слова, виступив за обмеження свободи ЗМІ

Гендиректор телеканалу "1+1" і дев'ятий номер у списку партії "Слуга народу" Олександр Ткаченко написав у "Фейбуці" гнівно-підлабузницький пост, в якому спочатку похвалив президента Зеленського за нібито потужне відеозвернення, а потім зажадав, щоб нова Рада обмежила свободу преси. Обурення Ткаченка викликала ситуація навколо телемосту між Києвом і Москвою, під час якого журналісти без політиків хотіли поговорити зі звичайними людьми. Як відомо, телеміст був скасований після того, як радикали почали погрожувати співробітникам телеканалу NewsOne розправою.

При цьому Ткаченка, як ймовірного майбутнього голову Комітету ВР зі свободи слова, обурив не той факт, що якась групка радикалів безкарно погрожує журналістам фізичною розправою. Ткаченко хоче крові тих ЗМІ, які не слідують руслу політики його партії і президента. Непідконтрольних Банковій ЗМІ. Майбутній нардеп підбиває цих самих радикалів вивчити нову кричалку для мітингів, які Банкова організовує за допомогою ручних радикалів олігарха Ігоря Коломойського.

ZIK
ZIK

"Ведмідь і Порох = разом", іронізує Ткаченко. Ці всі передвиборчі маніпуляції можна зрозуміти, якщо б вони звучали з вуст політиканів або затятих націоналістів. Але це говорить керівник одного з провідних телеканалів країни. Каналу, який сам довгий час був дуже лояльним до Порошенка. Всі ж пам'ятають історію, як по дзвінку з Банкової Коломойський з Ткаченком знімали з ефіру шоу Савіка Шустера за кілька хвилин до старту? Або як перед парламентськими виборами 2014 року "плюси" мочили опонентів Порошенка, називаючи його самого найкращим президентом? Виходить, Беня та Порох = теж разом? Або після того, як Порошенко відняв у Коломойського "ПриватБанк", та на екс-президента з "плюсів" вилилося відро помиїв, люди все забудуть? Це навряд чи.

Але мова навіть не про подвійні стандарти Ткаченка і Коломойського. Питання в тому – чи може така людина як Олександр Ткаченко читати мораль і розповідати суспільству про стандарти роботи ЗМІ?

 

Не будемо далеко ходити. Сподіваюся, ще свіжо в пам'яті те, як перед весняними виборами президента Ткаченко і Коломойський перетворили свій канал в агітаційний рупор – за Зеленського і проти Порошенка. Шоу "Право на владу" стало передвиборчим смітником, де не працювали ніякі журналістські стандарти, а був один потік агітації.

ZIK
ZIK

І де неугодних журналістів знищували в прямому ефірі за вказівкою моралізатора Ткаченка.

Зараз чоловік, який організував це все в інтересах олігарха Ігоря Коломойського і його проекту "Володимир Зеленський", розповідає суспільству, якими мають бути стандарти української преси. Розповідає чоловік, канал якого називає тих українців, хто не за Зеленського, ботами.

ZIK, фото з соцмереж
ZIK, фото з соцмереж

І цей чоловік невдовзі буде визначати межі дозволеного для ЗМІ нашої країни. Які стандарти буде захищати медіаменеджер, який всю свою кар'єру те й робив, що відстоював через телевізор інтереси Коломойського? Який створив на "плюсах" ціле виробництво псевдорозслідувань, які роками спотворювали уявлення українців про ситуацію в країні.

Як би українці не хотіли, але навряд чи нова влада буде відрізнятися від старої. У роботі з медіа так точно. Неугодних – тиснути, ручних – хвалити. Тепер медіакоманда Зеленського-Коломойського повинна зробити все, щоб українці швидко забули всі обіцянки нового президента. Адже виконувати їх він не збирається, а виграти вибори якось треба.

І коли незалежні канали нагадують президенту, що він обіцяв закінчити війну, налагодити діалог з Росією, у Зеленського болісно реагують. Аж до того, що нацькували всі правоохоронні органи на NewsOne. І за що? За те, що журналісти зайнялися тим, що обіцяв Зеленський, але відмовляється виконувати обіцяне – наближати країну до миру. Журналістів переслідують за те, чого хоче три чверті українців – переговорів з Росією. Говорили, що він з часом став відірваним від інтересів народу. Але ж Зеленський вже прийшов відірваним.

А самий справжній цинізм у тому, що ще за кілька місяців до виборів Зеленський гастролював у Росії, виступав перед ВІПами, мав там свою компанію, а тепер забороняє навіть говорити з росіянами. Ось така метаморфоза у людини. Пам'ятається, у Петра Порошенка теж загострювалася антиросійська риторика, коли рейтинг котився вниз. Невже і Зеленський туди ж?

 

Ігор Вальский, 112.ua

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...