Новини » Суспільство 10 липня, 2019, 10:24
Неякісні бронежилети: Синельников розповів про схеми за участю наближених до влади волонтерів
ZIK
ZIK

Ще з 2014 року закупівлі невійськового обладнання для армії були під чітким контролем наближених до влади волонтерів. Вони й впливали на державні тендери і при цьому не були матеріально відповідальними особами. Тож довести корупцію – надзвичайно складно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Руслан Синельников.

Коментуючи закупівлю працівниками Міноборони неякісних бронежилетів, він наголосив: про цю історію знає ще із 2014 року. Саме відтоді питання бронежилетів, берців, закупки невійськового обладнання для армії завжди перебувало під чітким контролем наближених до влади волонтерів.

«Вони не були матеріально відповідальними особами, але впливали на департамент закупівлі Міноборони. Тож виходило, ніби пряму корупцію довести достатньо складно, адже питаннями відбору на тендер постачальників займаються непрямі держслужбовці. Була низка людей, наближених до влади, які рекомендували звернути увагу на конкретних виробників. Для інших ж прописували умови, неможливі для проходження тендерних процедур», – розповів Синельников.

Він переконаний: вся проблема в тому, що система не змінилась ще з початку 90-х. Низка намагань зробити тендерні закупівлі прозорішими нічого не покращили.

«Система самозберігається, переходячи від одного міністра до іншого, від одного уряду до іншого. Просто змінюються особи, тоді як потоки залишаються», – заявив політексперт.

На його думку, щоб все це припинилось, потрібно здійснити «достатньо серйозне розслідування». Обшуки, що відбуваються в осіб, причетних до закупівель в армії, мають бути не формальними, а носити конкретний доказовий характер. Потрібна достатня доказова база, щоб правоохоронці змогли притягнути до відповідальності саме тих осіб, які були причетними до розкрадань.

Як повідомлялось раніше, Державне бюро розслідувань оприлюднило розмови працівників Міністерства оборони, які закупили бронежилети Корсар М3с 1-4 класу захисту і при цьому знали, що вони прострілюються і не відповідають технічним вимогам.

Раніше  командир «Національних дружин» Ігор Михайленко розповідав, що часто стару зброю для української армії, не ремонтуючи, передають на передову. Це системна проблема, побудована на корупційних схемах і «відкатах».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 19:25 :40