Новини » Економіка 10 липня, 2019, 7:25
Експерти назвали причини стрімкого зміцнення гривні
Гривні. Фото: НБУ
Гривні. Фото: НБУ

Стрімкому зміцненню гривні, яке спостерігається в останні тижні, сприяє сприятлива для України кон’юнктура на зовнішніх ринках.

Таку думку озвучили опитані експерти, – повідомляє Апостроф.

За словами головного експерта ради Національного банку України (НБУ) Віталія Шапрана, кон’юнктура на ринках залізорудної сировини, сталевого прокату і більшості зернових культур, які традиційно складають значну частину вітчизняного експорту, що забезпечує валютні надходження в країну, розгорнулася в бік України.

«По-друге, крім певного фактора сезонності, за останні півроку вкладення нерезидентів в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики – ред.) збільшилися на 55 млрд грн (приблизно $2,1 млрд)», –сказав експерт.

Він додав, що приплив коштів нерезидентів на ринок ОВДП пов’язаний з високим рівнем прибутковості по облігаціях в нацвалюті – за деякими паперами близько 20% річних.

В свою чергу старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб зазначив, що довгостроковий тренд на зміцнення гривні почався ще в лютому, «хоча він не означає постійного зниження курсу долара – за цей час були періоди різної тривалості, коли американська валюта дорожчала».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 20:22 :39