Новини » Світ 10 липня, 2019, 18:30
Дослідження: В Австралії чайки переносять стійкі до антибіотиків бактерії
telegraph.co.uk
telegraph.co.uk

Вчені стверджують, що чайки по всій Австралії несуть у собі супербактерії, які є стійкими до антибіотиків.

Як повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian, команда вчених на чолі з дослідниками Університету Мердока в Перті на південному заході Австралії виявила, що більш ніж 20% срібних чайок по всьому континенту несуть бактерії, наприклад, кишкову паличку, які можуть викликати інфекції сечовивідних шляхів і крові, а також сепсис.

Вважається, що птахи заражаються від сміття і стічних вод. Дослідження викликає побоювання, що стійкі до антибіотиків бактерії можуть заразити людей та інших тварин.

За словами лікаря Сема Абрахама, результати дослідження — важливий сигнал.

«Я думаю, що це заклик до дії для всіх урядів і установ, для тих, хто займається очисними спорудами і утилізацією відходів, що потрібно спільно працювати для розв’язання цієї проблеми» — сказав він.

Люди можуть підхопити бактерії, якщо торкнуться фекалій чайки, але ризик зараження вважається низьким, якщо потім ретельно помити руки.

Дослідження показало, що деякі бактерії, виявлені в фекаліях, були стійкими до поширених антибіотиків цефалоспоринів та фторхінолонів. Один зразок і зовсім показав стійкість до карбапенемів — антибіотиків останньої інстанції для багатьох бактеріальних важких інфекцій.

Сьогодні не існує нових антибіотиків на конвеєрі для боротьби із бактеріями, стійкими до карбапенемаів, і в усьому світі поширення гена резистентності розглядається як потенційний сценарій катастрофи.

Раніше про небезпеку бездумного вживання антибіотиків розповіла у своєму Facebook виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Вона зазначила, що антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, адже через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми еволюціонують і виробляють своєрідний «імунітет»: вони змінюються і стають нечутливими до ліків.

«Фактично з’являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами. Що фактично вже стається — щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків. Ця проблема уже визнана однією із глобальних загроз для здоров’я та життя людей», — пояснила Супрун.

Нагадаємо, глобальне дослідження річок виявило небезпечний рівень забруднення антибіотиками та іншими ліками у сотнях річок по всій планеті: це може призвести до появи стійких до ліків бактерій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 05:31 :00