Зеленський потрапив у кадр телеканалу бойовиків так званої «ЛНР»

Президент України Володимир Зеленський потрапив у кадр телеканалу бойовиків так званої «ЛНР» під час візиту до Станиці Луганської. Вперше український президент і «журналісти» бойовиків опинилися настільки близько.

Зйомку працівники «ГТРК «ЛНР» вели з іншого краю зруйнованого мосту з підконтрольної бойовикам території, повідомляє Громадське.

Разом із Зеленським до Станиці приїхали президент Європейської Ради Дональд Туск, заступник глави місії спостерігачів ОБСЄ Марк Етерінгтон та новий очільник Луганщини Віталій Комарницький.

У своєму репортажі «журналісти» висвітлювали візит Зеленського з негативного боку, зазначивши, що «високопосадовці України» приїжджають до Станиці Луганської лише після розведення сил і озброєння, зокрема Зеленський прибув лише після перевірки «кожного сантиметру землі» саперами та кінологами.

Також у сюжеті кажуть, що «свита українського гаранта» з декількох сотень людей затулила всю дорогу та підхід до мосту.

Зеленський і президент Євроради Туск відвідали Станицю Луганську 7 липня. Президент України заявив, що хоче відбудувати міст.

Нагадаємо, 26 червня у штабі операції Об’єднаних сил повідомили про завершення першого етапу відведення сил з боку українських військових. Влада Станиці Луганської підтвердила, що бойовики також відвели свої сили, для чого з блокпостів так званої «ЛНР» прибрали найманців і «козаків», і замінили їх на кадрових військових РФ.

27 червня спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. У штабі ж розповіли про подальші дії в разі успішного розведення сил біля Станиці Луганської.

Згідно з домовленостями, розведення сил можливе лише тоді, коли у зоні бойових дій упродовж тижня немає обстрілів. Українські військові та бойовики мають відійти від лінії зіткнення одночасно на відстань до одного кілометра. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській.

Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир’я, міст відремонтують протягом 1,5 – 3 місяців.

 

Loading...