У «Батьківщині» назвали дві передумови для появи ринку землі

ZIK

Нині на один і той же наділ може бути і по сім власників. Понад те, близько 2 млн га землі в Україні «гуляють». Для того, щоб встановити передумови для нормального функціонування ринку землі, насамперед слід провести інвентаризацію земель, а також внести їх до кадастру.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Сергій Власенко.

Нардеп, коментуючи питання щодо доцільності скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, наголосив, що спочатку слід створити передумови для нормального функціонування ринку землі.

«Такого стихійного, дикого ринку сільськогосподарської землі немає у жодній країні. Усюди цей ринок жорстко регламентований», – зазначив Сергій Власенко.

Політик продовжив, що передумов для створення ринку землі є кілька груп.

«Група перша – це умови, пов’язані із обліком сільськогосподарської землі. Треба провести повну інвентаризацію, потім кадастризацію, потім треба розібратися із тими земельними ділянками, на які на сьогодні є по два, три, чотири, а я знаю випадки, і по сім власників однієї і тієї ж земельної ділянки», – зазначив нардеп Власенко.

З його слів, насамперед слід провести інвентаризацію, тобто, встановлення фактичної наявності наділів, щоб зрозуміти, скільки земель є в Україні. Сергій Власенко зазначив, що в ефірі одного з телеканалів прозвучала інформація про те, що в країні «гуляють» близько 2 мільйонів гектарів землі. Після цього наділи слід внести до кадастру і виробити правила ринку, акцентував парламентар.

Окрім того, наголосив він, слід встановити чітку оцінку землі.

«Ми ж знаємо, що у нас різниця між так званою офіційною оцінкою і реальною – навіть не в рази, а в десятки разів! Треба встановити жорстку чітку систему оцінки, так, щоб вона відповідала ринковій», – зазначив нардеп Власенко.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.Loading...