Новини » Суспільство 9 липня, 2019, 15:22
Ринок електроенергії запустили, але перехідний період може затягнутись, – експерт
ZIK
ZIK

Україна пішла правильним шляхом, адже використала свій внутрішній резерв в енергетичній сфері. Йдеться про атомну генерацію, яка закріплена постановою Кабінету міністрів до кінця 2020 року. Але, якщо буде потреба, уряд може продовжити перехідний період.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів голова Асоціації енергетики України Олександр Трохимець

«Україна після розпаду СРСР отримала у спадок атомні електростанції. Так, там є свої нюанси, але ціна на виробництво електричної енергії є найнижчою. Тому ми хотіли законодавчо закріпити те, щоб виробництво електричної енергії на атомі, в першу чергу, покривало потребу населення», – сказав Трохимець.

Зокрема, за його словами, в першу чергу йдеться про бюджетні сфери та малих побутових споживачів.

«Раніше в законі не вдалося все прописати, проте змогли закріпити постанову Кабінету міністрів щодо покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії. Згідно цього документу, на «Енергоатом» і «Укргідроенерго» покладено забезпечення електричною енергією населення, в першу чергу, малих побутових споживачів. І називається це універсальною послугою», – зазначив він.

Він також наголосив, що коли йдеться про те, що електрична енергія вироблена з енергоатома продається дешевше собівартості, це не зовсім правда. Адже націнка є.

«Навіть невеличка націнка для населення дозволяє стримувати ріст зростання тарифу для кінцевого споживача. Тому тут ми правильно пішли і використали свій внутрішній резерв, який є в Україні. Це атомна генерація для забезпечення електричною енергією населення. І відповідна постанова Кабміну буде діяти до кінця 2020 року. Якщо ж виникне потреба продовжити перехідний період, то уряд зможе його подовжити. Але я маю надію, що ринок електричної енергії повноцінно запрацює якнайшвидше», – прокоментував Трохимець.

Він вважає, що реформи не відбулося до кінця через те, що внутрішній енергетичний ресурс, а саме газ внутрішнього видобутку, використали неправильно.

«Справді, в Україні найнижчі у Європі тарифи на електроенергію, на відміну від тарифів на газ. Тому, на мою думку, реформи не відбулося до кінця через те, що внутрішній енергетичний ресурс, який є в Україні, зокрема, газ внутрішнього видобутку, використали неправильно. Бо наш «Нафтогаз» за прибутковістю наздогнав російський «Газпром». Власне, це на мою думку, і є неправильно. Тому що потрібно було продавати газ внутрішнього видобутку з певною націнкою, але точно не втричі дорожче, ніж його собівартість», – додав він.

До слова, перший етап реформування енергоринку відбувся на початку року. З 1 січня 2019 року облнерго були поділені на дві частини: постачальника та оператора енергомереж. Також населення отримало право обирати постачальника. З 1 липня ж зміни торкнуться вже оптової частини ринку — змінять правила роботи генеруючих компаній.

Держава перестає бути єдиним покупцем і продавцем електроенергії.

Також сьогодні Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабінету міністрів і «Нафтогазу», яким визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 19:34 :29