Політолог: В Одесі дує "вітер змін"

Володимир Цибулько

Політолог Володимир Цибулько вважає, на прикладі подій в Одесі, що правоохоронна система починає працювати по новому, в європейському ключі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Одеський кур'єр.

Як повідомляється, на прикладі сьогоднішнього виправдувального вироку Малиновського районного суду Одеси по "справі Краяна" Цибулько вважає, що українська правоохоронно-репресивна система починає змінювати свій стиль роботи, схиляючись до європейських стандартів. Цибулько вважає даний процес "інструментом тиску на мера Одеси": "Дме вітер змін як колись співали Scorpions. Очевидно, що з обранням нового президента, правоохоронна репресивна мітла почне мести по-новому і навіть, можливо,по-європейськи. Знаковою справою є "справа Краяна", за допомогою якої тиснули на Геннадія Труханова, мера Одеси".

На думку політолога, цілком робочий процес придбання будівлі під центр адміністративних послуг, покликаний спростити спілкування одеситів з чиновниками, "став предметом тиску з боку підконтрольних колишньому грузинському президенту і колишньому керівнику Одеської обладміністрації Саакашвілі органів": "В чому суть суперечки? Труханов одним з перших в Україні, вирішив створити єдиний Центр адміністративних послуг, щоб спростити процедуру спілкування звичайних громадян з чиновниками. Для цього треба було окреме приміщення, яке вміщувало б у себе всі міські служби і такий будинок було знайдено і викуплено міською владою. І тут почалося.. в кращих Міхо-традиціях: арешти і переслідування. НАБУ стало політичним знаряддям у руках грузинських реформаторів, які зламавши зуби об Одесу, не змогли пробачити Труханову свій відступ і падіння рейтингу".

Політолог зазначив, що навіть зараз, під час активної фази передвиборчої кампанії до Верховної Ради, "головною діяльністю лідера партії, що рветься в парламент, є не участь у виборах, а боротьба з мером Одеси".

"Навіть зараз, головним героєм Міхо-гастролей залишається одеський мер. А платить за це самий скандальний забудовник України - господар "Кадорр груп" пан Аднан Ківан", - вважає експерт.

Як повідомляється, Цибулько вважає, що саме Труханов "став головним провалом діяльності Ківана і Саакашвілі".

"Так ось, Труханов виявився його головним інвестиційним провалом. Якщо за всіма прикидками "Карфаген повинен бути зруйнований", то все вийшло з точністю до навпаки. Невинність мера - раз. Падіння рейтингу Саакашвілі - два. Останнє, до речі, багато в чому пов'язане саме з цією справою, яке з самого початку була шита білими нитками. І сприйнято жителями Південної Пальміри як заказуха відносно загалом популярного серед населення мера. Такий він, "грузинський бунт - безглуздий і нещадний", - вважає політолог.

Нагадаємо, раніше суд у справі міського голови Одеси Геннадія Труханова визнав недопустимими низку доказів, зокрема експертизу щодо вартості будівлі, за яку міськрада, за версію слідства, заплатила вдвічі дорожче.

Loading...