Львівське підприємство переобладнує старі ТЕЦ на альтернативні види палива

Керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат

Пілотний проект із переобладнання застарілої ТЕЦ на альтернативні види палива реалізує львівське підприємство “Ecopower” у Київській області. З допомогою європейського обладнання львів'яни впроваджують технології заміни дорогого газу.

У Львові завершують налагоджувальні роботи обладнання, яке незабаром буде встановлено на Київщині.

“Тут зібрана автоматична система управління невеличкої міні-ТЕЦ, яка працюватиме на деревній трісці і на деяких відходах, - повідомив керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - Після того, як тут будуть закінчені підготовчі роботи, обладнання буде доставлено на об'єкт. Ближче до кінця вересня оновлену ТЕЦ буде запущено. І вже в цьому році люди отримають тепло в своїх домівках”

Переобладнати застарілі і енерговитратні теплоелектростанції  дозволяє сучасна німецька техніка. Уся система - компютеризована і повністю автоматична. Оператор контролює роботу станції кількома клавішами. Містяни отримують і електрику і тепло.

“У цьому місці є багато лісів і є великі деревооброблювальні підприємства - пилорами та меблеві фірми. Відходи від виробництво до цього часу спалювали або викидали, - повідомив інженер-електрик Богдан Рудик. - Із впровадженням цієї станції є можливість ці відходи спалювати і перетворювати у енергію, якої зараз бракує. І це екологічніше за спалювання вугілля”.

Такі способи переходу на альтернативне паливо активно використовують у Європі. Зокрема, у Литві. “Ця система є повністю європейською. Вона кардинально відрізняється від радянської, - повідомив керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - Ми вже запустили десятки таких об'єктів у Європі. Тому для нас це звична робота. Але для України це новинка. В Європі, і вже в Україні, люди зрозуміли, що “бавитися” дорогим газом уже можливості немає”.

Перейти від спалювання газу на місцеві види палива - такою є пропозиція львівського підприємства. Такі теплоелектростанції в силі вирішити енергетичні проблеми українських міст.Loading...