Новини » Політика 9 липня, 2019, 15:09
Ідея про російську мову на Донбасі – не нова, – експерт
ZIK
ZIK

Я хочу нагадати, що закон про особливий статус в ОРДЛО містить пункти про надання мешканцям ОРДЛО права використання російської мови.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Валентин Гладких.

Експерт зазначив, що заява глави Офісу президента Андрій Богдан про те, що він дозволив би Донецьку і Луганську зробити російську мову регіональною, може використовуватися певними політичними силами для того, аби працювати зі своїм електоратом та електоратом опонентів.

«Хтось це може використати з метою перетікання електорату від одних політичних сил до інших, або з метою мобілізації електоратів, які на сьогоднішній день або не хочуть іти на вибори, або ще не знають, за кого будуть голосувати. Тобто це дуже чутливе питання, на якому можна робити кампанію»,– зауважив політолог і додав, що заява Андрія Богдана сьогодні дійсно починає використовуватися з політичною метою.

Разом з тим, Валентин Гладких звернув увагу на те, що ідея про російську мову на Донбасі – не нова. За словами політолога, це питання ще 2014-му році було вирішено на законодавчому рівні.

«Я хочу нагадати, що закон про особливий статус в ОРДЛО, який було проголосовано не просто депутатами БПП, а сам Порошенко закликав за нього проголосувати, містить пункти про надання мешканцям ОРДЛО права використання російської мови.

Але сьогодні певні сили, той же Петро Порошенко, починають розповідати, що відбувається реванш, виходячи з ідеї «Андрюхи». Хоча насправді, ідея Андрюхи була записана в законі «Петрухи»»,– наголосив Валентин Гладких.

Нагадаємо, глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що дозволив би Донецьку і Луганську зробити російську мову регіональною, але уточнив, що це особисто його думка і «за умови, що після цього вони – територія України».

Президент України Володимир Зеленський фактично підтримав заяву глави Офісу президента (ОПУ) Андрія Богдана щодо російської мови на Донбасі, зазначивши, що можна дозволити жителям регіону заповнювати документи на цій мові при необхідності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 08:49 :00