live

Економіка України росте краще, ніж прогнозувалося, – Нацбанк

У другому півріччі 2019 року, економіка України буде виглядати трохи краще, ніж очікувалося.

Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, передає Фокус.

«Два фактори – сильний внутрішній попит і хороший урожай – будуть сприяти перегляду прогнозу ВВП», – сказав він.

Сологуб зазначив, що ситуація в економіці України в першому півріччі поточного року розвивалася трохи краще, ніж прогнозував Нацбанк.

«Якщо подивитися на минулі півроку, то глобально їх підсумки співпали з нашими очікуваннями, може бути навіть виявилися трохи кращими – але трохи кращими, не настільки істотно... Щодо зростання економіки ми були більш консервативні. Ситуація трохи краще, ніж очікувалася«, – сказав він.

За його словами, зовнішнє середовище в 2019 році виглядає краще, ніж в 2018: це стосується і фінансових ринків, і умов торгівлі. Зокрема, значно подешевшав газ, на високому рівні тримаються ціни українських експортних товарів – руди і зерна, зазначив Сологуб.

У той же час, трохи кращі, ніж очікувалося, показники пов’язані не стільки з зовнішнім попитом, а з внутрішнім середовищем.

Як раніше повідомлялося: У квітні національна валюта України, як заявили в НБУ, зміцнилася завдяки рекордним припливом іноземних інвестицій в облігації внутрішньої державної позики.

Фактичний показник інфляції в Україні в травні 2019 року на рівні 9,6% в річному вираженні перевищив траєкторію прогнозу, опублікованого в інфляційному звіті.

У Нацбанку заявили, що економіка України здатна рости максимум на 3,5%.Loading...
Loading...
Loading...