Дешева рілля: стало відомо про взаємозалежність агрохолдингів і земельного мораторію

ZIK

Найкраща у світі українська земля орендується дуже дешево, і власники наділів не отримують за це повноцінної суми.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Олексій Мушак.

Парламентар прокоментував питання про доцільність скасування мораторію на продаж земель с/г призначення. Він звернув увагу на те, що за час дії мораторію агрохолдинги лише зростають.

Олексій Мушак спрогнозував, що, якщо заборону продавати землю продовжити, агрохолдинги матимуть іще більше наділів.

«Вони не є власниками землі, вони лише її орендують. Мораторій – це дуже дешевий і швидкий спосіб накопичувати свій земельний банк», – заявив Олексій Мушак.

Парламентар звернув увагу на те, що нині земельні наділи можна спокійно придбати за ціною від 1200-1300 доларів за гектар.

«Притім, ці гроші отримують не бабці, які є власницями цієї землі, а ці гроші за так звані корпоративні права отримують ті, хто зараз її орендує. А бабця нічого не отримує. Тому, коли ми кажемо про те, що мораторій – це добре і що треба почекати, перш ніж запроваджувати ринок землі, треба розуміти – найкраща у світі українська земля орендується дуже дешево. Власники землі не отримують за це повноцінної суми», – наголосив нардеп Мушак.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року народні депутати продовжили мораторій на продаж сільськогосподарських земель на рік, до 1 січня 2020 року.Loading...