Новини » Політика 8 липня, 2019, 15:48
«Слуга народу» вже готує чернетку коаліційної угоди, – експерт
ZIK
ZIK

У політичної сили «Слуга народу» є багато підводних каменів, пов’язаних з умовною молодістю або трендом на нові обличчя. Але це не означає, що на хвилі цієї молодості прийдуть люди з досвідом або особи з чітким планом дій. Тому вже зараз тривають розмови про те, що «Слуга народу», буцім, готує чернетку коаліційної угоди.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповіла кандидат філософських наук Олександра Решмеділова.

«Насправді, рейтинги партії «Слуги народу» безпосередньо дуже пов’язані з рейтингом, який має президент Зеленський. І будь-які дії, направлені на залучення та активізацію електорату з боку президента, в принципі можуть додавати «Слузі народу», – сказала Решмеділова.

Хоча, за її словами, багато хто з експертів стверджує, що партія «Слуга народу» вперлася в певну електоральну «стелю».

«Більше потенціалу для зростання у «Слуги народу» особливо немає. Бо вони мають свій авансовий рейтинг, який пов'язаний напряму з популярністю пана Зеленського. Але є вже певна критика, пов’язана зі списками партії, з яких вже частину людей виключили», – наголосила вона.

Вона вважає, що є багато підводних каменів, пов’язаних з умовною молодістю або трендом на нові обличчя. І це не означає, що на хвилі цієї молодості прийдуть люди з досвідом або люди з чітким планом дій. Тим паче вже заговорили про коаліційну угоду.

«Зараз йде мова про те, що «Слуга народу», начебто, готує чернетку коаліційної угоди. Це означає, що від ідеї самостійної більшості вони відходять. І будуть змушені гуртуватись задля того, щоб розділити відповідальність і посилитись кадрово. Зараз буде запит на технократів, на умовно компромісні фігури, які можуть бути умовною комбінацією молоді та досвіду», – зазначила Решмеділова. 

Друга позиція в рейтингах належить «Опозиційній платформі «За життя». Вона пов’язана, як з їхнім ядром, так із окремим персональним рейтингом очільника пана Бойка, в якого є свій електорат. Але й Тимошенко теж не відстає.

«Бойка побачили на президентських виборах, за нього віддали голоси більше двох мільйонів виборців. Також Бойко лідирує ще й в прем’єрських рейтингах, які проводила група «Рейтинг» і «КМІС». Далі підросла «Батьківщина», і я думаю, що в пані Тимошенко є свій електорат, який системно вже декілька циклів підтримує цю політичну силу. Але є певні посилення за рахунок об’єднання. Адже ця політсила долучила до себе «Основу» Тарути і «Справедливість» Наливайченка. Я думаю, що це кадрове посилення відбулося з прицілом на Кабінет міністрів», – прокоментувала вона.

Тим паче, вона наголосила, що лунають думки про те, що коаліція буде все ж таки складатися зі «Слуги народу», «Батьківщини» та «Голосу». Саме тоді такі посилення будуть конструктивні. Бо «Голос» забирає електоральну нішу в Порошенка.

«Ми бачимо певне зменшення рейтингу в «Європейської Солідарності» і певне збільшення в «Голосу». Також є посилення і в Гриценка. Бо вже видно навіть білборди із намаганням продемонструвати, що є люди, які можуть бути потрібні, як певна команда. Тобто рух не окремого лідера, а якоїсь цілісної картини», – заявила експерт.  

Нагадаємо, за результатами ролінгового дослідження, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка і центром «Соціальний моніторинг», у Верховну Раду на позачергових виборах 21 липня проходять п'ять партій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 02:50 :06