Новини » Політика 8 липня, 2019, 15:25
Прямі переговори з РФ: Для капітуляції перемовин непотрібно, – політексперт
ZIK
ZIK

Ініціативи президента про повернення до «квазібудапештського» формату перемовин уже свідчать, що прямих переговорів Зеленського і Путіна не буде. Це правильно, адже відстоювання такого формату тет-а-тет є ключовою помилкою.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Олександр Мусієнко.

Коментуючи заяви про «мир будь-якої ціною», які йдуть поряд із ідеєю про прямі дипломатичні переговори з РФ, він зазначив: незрозуміло, навіщо тоді взагалі проводити ці перемовини.

«Навіщо дипломатичні переговори тоді? Щоб зафіксувати і підписати лише акт капітуляції? Тоді це не переговори, а просто фіксація. Коли нацистська Німеччина підписувала капітуляцію, це не було переговорами – прийшли в кабінет, посадили за стіл, дали документи і сказали «підписуй»», – зауважив Мусієнко.

Загалом переговори можливі, однак лише із відстоюванням позиції захисту національних інтересів держави. Окрім того, при цьому не можна відступати за «червоні лінії». Адже, хоча й перемовини передбачають певні компроміси, завжди є межі.

«На що можемо піти, це вже питання до президента і його зовнішньополітичної команди щодо формулювання цих червоних ліній. Я бачу зараз є ініціативи повернення до формату Будапештського меморандуму, однак він такий квазібудапештський», – вважає політексперт.

Адже, за його словами, судячи із звернення президента, очільник держави бачить учасниками таких перемовин Великобританію, США, однак водночас – Францію та Німеччину.

«Та це вже ініціативи про те, що прямих перемовин Зеленського та Путіна не буде, і це правильно. Цього непотрібно робити, це ключова помилка усіх, хто про таке говорить», – заявив Мусієнко.

Він підкреслив: Україна повинна вийти на певний міжнародний формат. Адже є «клуб держав», який гарантував нам суверенітет та територіальну цілісність. Це має стати нашим запобіжником, адже всі ці країни повинні грати ні боці нашої держави.

«Принаймні – США точно. Слід виходити з того, що нам потрібен саме такий формат із дотриманням територіальної цілісності і суверенітету України, окресленням «червоних ліній», за які ми не виходимо. Натомість, якщо просто погодитись все виконати, запитання, для чого тоді була вся ця війна і люди, що загинули та понесли величезні непоправні втрати?», – дивувався Олександр Мусієнко.

Як повідомлялось раніше, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія поки не готова дати відповідь на запрошення президента України Володимира Зеленського на переговори по врегулюванню ситуації на Донбасі за участю Великобританії, США, ФРН, Франції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 09:15 :06