Новини » Політика 8 липня, 2019, 11:20
Піар задля рейтингу: Експерт спрогнозував ще кілька «цікавих» заяв від команди Зеленського
ZIK
ZIK

Заяви радника Зеленського про необхідність відновлення водопостачання до окупованого Криму – лише балачки. Вони нічим не відрізняються від попередніх – про російську мову на Донбасі та проведення референдуму. Таким чином «Слуга народу» намагається зберегти рейтинг у південно-східних областях.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Олег Пастернак.

Коментуючи заяви радника Зеленського Данила Гетьманцева щодо необхідності відновлення водопостачання з материкової України до окупованого Криму, він наголосив: це – лише балачки. Ними намагаються зберегти рейтинг «Слуги народу» у південно-східних областях.

«Для цього потрібно робити певні заяви, пов’язані з російською мовою на Донбасі, референдумом. Нинішня – по Криму. До 21 липня побачимо ще кілька «цікавих розробок». Насправді вони нічим не відрізняються, це суто піарсупровід необхідності збереження рейтингу «Слуги народу», – вважає Пастернак.

Він зауважив: останнім часом відбувається незначне просідання рейтингів «Слуги народу» через нечітку позицію політсили щодо Росії та Донбасу. Тож цей спад електоральної підтримки можна втримати провокативними заявами, вкинутими в інформпростір.

«Звідси йде певне формулювання позицій, воно лягає на масову свідомість», – вважає Пастернак.

Водночас пояснення, які вже традиційно виникають після таких заяв – що це лише особиста позиція когось із членів команди президента – призначене для тієї частини електорату, яка починає обурюватись. Зокрема, йдеться про населення західних і центральних регіонів України.

«Хоча, звісно, тут мобілізується електорат Порошенка, «Свободи» чи інших політичних сил, які стоять на іншій, альтернативній платформі», – вважає політтехнолог.

Коментуючи ситуацію із припиненням водопостачання Криму, він наголосив: ключовим питанням тут є наявність громадян України на півострові – чи залишились у них українські паспорти.

«Смію припустити, що, швидше за все, вони десь – в загашнику, але думаю, що там 90% кримчан – уже з російськими паспортами. Я не назву точну цифру, адже не є спеціалістом у цій темі», – припустив експерт.

Він переконаний: як правило, 80-90% маси займає нейтральну, пасивну позицію. Тому тут стратегія повернення Криму має будуватись на «поверненні мізків» громадян України, які тимчасово опинились під російською окупацією і, можливо, хочуть повернутись.

Як повідомлялось раніше, радник президента з економічних питань Данило Гетманцев заявляв, що відключаючи водопостачання Криму, Україна шкодить своїм громадянам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 09:23 :41