Не бездоганні: Вони можуть бути новими керівниками ЄС

Не бездоганні: Вони можуть бути новими керівниками ЄС
Фото з відкритих джерел

Глави держав і урядів ЄС узгодили персоналії майбутніх лідерів Євросоюзу, хоча цей процес виявився набагато складніше, ніж передбачалося раніше. У списку опинилися, прямо скажемо, неоднорідні політики, і якщо поглянете на їх кар'єри, може виникнути ряд питань щодо їх придатності.

Фото из открытых источниковФото з відкритих джерел

Про це пише Mandiner.hu.

Короткий огляд  майбутніх перших осіб ЄС

Серед нових лідерів Євросоюзу є політики, які давно займають політичні посади (вражають людей політичним довгожительством).

В черговий раз кандидатури були завірені в паперовому вигляді, найбільш важливі позиції в ЄС були розподілені між найбільшими або найбільш важливими державами - членами Союзу, але в окремих випадках прийнятність кандидатів, щонайменше, сумнівна.

Посмішки і невдачі

Фото из открытых источниковФото з відкритих джерел

В особі Урсули фон дер Ляйен, на чолі Європейської комісії, також відомої як уряд Європейського Союзу, вперше може стати жінка. На перший погляд, міністр оборони Німеччини могла би стати ідеальним кандидатом на цю «топ-посаду». Вона говорить багатьма іноземними мовами, відомий в Брюсселі політик, яка також є лікарем і матір'ю семи дітей.

Про 60-річну, завжди організовану і політика, яка добре виглядає в телекамері, багато могли б сказати, що вона стала призом (джекпотом) в процесі ключових дебатів по системі Шпіценкандіда (головного кандидата), - але і брюссельська газета Politico також права, висловлюючи сумнів у тому, що все це занадто добре, щоб бути правдою.

У Берліні, однак, прекрасно знають, що фон дер Ляйен є серйозним фактором ризику. Мартін Шульц, колишній президент Європарламенту і німецької Соціал-демократичної партії, 2 липня іронічно написав у Twitter: «фон дер Ляйен - наш найслабший міністр. Цього, вочевидь, досить, щоб бути президентом Європейської комісії. »Не тільки опозиція, а й деякі німецькі політики - Християнські демократи поділяють цю точку зору, вони, однак вказують не на особистість людини, а скоріше на очолюване ним відомство, тобто на стан німецької армії, бундесверу.

Коли вперше з’явилось ім'я фон дер Ляйен, колишній міністр оборони Гельмута Коля висловився таким чином: «Стан Бундесверу катастрофічний. Обороноздатність федерального уряду слабшає, що вкрай безвідповідально». Насправді, і влада, і опозиція практично згодні, що було помилкою поставити в 2013 році фон дер Ляйен на пост міністра оборони. Згідно з офіційними опитуваннями і звітами, німецька армія, яка колись володіла горезвісною міццю, знаходиться в жахливому стані.

Ні чисельність особового складу, ні стан технічного оснащення не достатні для захисту сили такого масштабу, якою є Німеччина, і - що, можливо, навіть більш важливо в геополітиці - для виконання своїх міжнародних зобов'язань.

Проілюструвати сказане можна на прикладі стандартної армійської вогнепальної зброї, яку нещодавно довелося утилізувати, тому що, згідно з повідомленнями, вона в нагрітому стані била б повз цілі, але що ще більш показово - німецькі солдати, дислоковані під командуванням НАТО в Литві по сусідству з Росією, використовували для розмов прості незахищені мобільні телефони.

Навесні, в німецькому оборонному відомстві було розпочато внутрішнє розслідування через те, яким чином і чому міністерство могло витратити сотні мільйонів євро на послуги різних консалтингових фірм для приховування своїх недоліків. Такий скандал, очевидно, не дуже хороший для входження в управління широкою системою чиновників ЄС.

Одночасно з тим, що Фон дер Ляйен стикається з громадською думкою через свою міністерську роль, вона також була замішана в ситуації з плагіатом при отриманні докторського ступеня. І коли вибухнув скандал, університет не вжив жодних кроків, щоб захистити її, не знає різниці між плагіатом і цитуванням.

Однак, у політика є не тільки критики, але також і впливові прихильники, і якщо ми подивимося тільки на найважливіших, то серед них є голова німецького парламенту Вольфганг Шойбле, ну і звичайно Ангела Меркель.

Урсула фон дер Ляйен народилася в сім'ї політиків. Її батько працював в Брюсселі - в попередників ЄС - в Європейському співтоваристві вугілля і сталі і Європейському економічному співтоваристві, а потім повернувся до Німеччини, щоб стати прем'єр-міністром Нижньої Саксонії.

Сама Урсула фон дер Ляйен відносно пізно вступила на шлях політики, після отримання медичної освіти і сімейного виїзду в Америку. Вона, просуваючись вгору по щабелях ХДС, працювала міністром в декількох урядах Меркель.

Дивлячись на такий кар'єрний зріст, багато хто думав, що Меркель мала намір зробити її своїм наступником - але після скандалів навколо армії думка більшості тепер схиляється до того, що Берлін швидше за все «підняв цю тему», щоб таким чином зберегти «обличчя», та й Бундесвер також отримає можливість здобути нового керівника для наведення порядку.

Крістін Лагард

Фото из открытых источниковФото з відкритих джерел

Голова Європейської ради, що йде у відставку,  неодноразово підкреслював, наскільки важливо, щоб більше жінок займали керівні посади, як на місцевому рівні, так і на рівні ЄС. Дональд Туск може бути задоволений призначенням на пост голови Європейського центрального банку жінки, ім'я якої, належить до одного з найважливіших в міжнародних фінансах, Крістін Лагард.

За даними Forbes, французький юрист-економіст є третьою впливовою жінкою в світі, яка з 2011 року була директором-розпорядником Міжнародного Валютного Фонду, колишнім президентом Baker and MacKenzie, багаторазовим колишнім міністром французького уряду - так що це був логічний вибір. Однак головування в Центральному банку вимагає знань в сфері фінансової експертизи, як на державному рівні, так і на рівні ЄС. На той час, коли колишній глава ЄЦБ Маріо Драгі, який очолював італійський Національний банк, прийшов на пост глави ЄС з десятирічним фінансовим і інвестиційним досвідом, Лагард є скоріше лідером, ніж фахівцем (експертом) і більш сильна в політиці і комунікації. Багато хто говорить про неї так: вона відмінно вміє просувати фінансові ідеї інших людей і координувати (погоджувати) інтереси.

Проте, вирішальні фінансові завдання ЄС, які будуть вимагати обдумування в найближчі місяці - торгова війна Дональда Трампа і недозрілий, з незліченною кількістю знаків питання, Брексит.

Для цього, на думку критиків, Лагард, дійсно потрібно більше досвіду, не дивлячись на те, що вона начебто безперечно харизматичний, але все ж 64-річний політик без фінансової освіти.

І родзинка звичайно ще й в тому, що Крістін Лагард не уникла скандалів, в 2016 році французький суд визнав її недбалою через розтрату понад 400 мільйонів євро, але не виніс їй ніякого покарання (не було призначено).

Торованою доріжкою

Фото из открытых источников

Фото з відкритих джерел
 

Теперішній прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель стане наступником вищезгаданого Дональда Туска на посаді глави Європейської Ради, який «керує» главами держав і урядів ЄС.

Мішель - подібно фон дер Ляйен - також спадковий політик, його батько також був комісаром ЄС і депутатом ЕП, і сьогодні займається політичною діяльністю в одній з партій, Ліберально-реформаторському русі.

У 2018 році Мішель потрапив в так званий «міграційний скандал». Фактично фламандські консерватори відмовилися підписати міграційний пакт ООН і вийшли з альянсу, після чого Мішель вперше сформував з рештою партій уряд меншості, а потім нарешті подав у відставку.

Тепер Мішель керуватиме Радою, яка гримить від постійних, гарячих суперечок глав держав і урядів Європи. І це не менший новий виклик після важкого керівництва на рівні Бельгії.

Агресивний міністр закордонних справ 


Фото из открытых источниковФото з відкритих джерел

 Єдиною жінкою, яка залишає пост у вищому керівництві ЄС, стала Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні. Її на цій посаді може замінити міністр закордонних справ іспанського соціалістичного уряду Хосеп Боррелл Фонтельес.

Боррелл вже має досвід законотворчої роботи в ЄС. Він, з 2004 по 2007 рік, працював на посаді президента Європейського парламенту. 72-річний політик є найстарішим в п'ятірці з нових лідерів, а його політична кар'єра налічує майже півстоліття.

Як глава дипломатії ЄС, він буде представляти інтереси 28 держав-членів, і в цій якості Боррелл не надто відомий, як людина, що володіє класичними дипломатичними навичками.

Він неодноразово відкрито називав Росію і США відвертими ворогами, Іран - другом, і - незважаючи на своє народження в Каталонії, - засуджував прагнення Каталонії до незалежності.

Він неодноразово закликав ЄС і Сполучені Штати втрутитися в події в Венесуелі. Оскільки перехідний демократичний уряд на чолі з Хуаном Гуайдо неодноразово заявляв, що вони незадоволені політикою ЄС і Могеріні відносно Венесуели, сьогодні, безумовно, вони розраховують на позитивний і активний розвиток подій.

Після оголошення про висунення Хосепа Боррелла в соцмережах розгорнулася ціла протестна хвиля, а в Twitter за короткий проміжок часу поширився хештег StopBorrell. За оцінкою критиків, дипломатична репутація Євросоюзу може бути цим повністю зруйнована.

Також вони звинувачують його в фінансових скандалах.

У 2015 році, через підозрілі фінансові операції, він був позбавлений членства в раді директорів однієї «зеленої» енергетичної компанії, а в 2018 році - за інсайдерську торгівлю - на нього було накладено штраф в розмірі 30 000 євро.

Все це не створювало йому перешкод у грубому і неввічливому спілкуванні то з журналістами, то з владою. В одному випадку, наприклад, він вийшов зі студії німецького телеканалу Deutsche Welle, коли його запитали про ув’язнених каталонських політиків.

На думку більшості експертів, політичний досвід Боррелла і той факт, що він в останні роки працював міністром закордонних справ Іспанії, може пом'якшити його тон, але це у величезній мірі залежить від того, яку команду він збудує навколо себе.

Сюрприз

Фото из открытых источников

Фото з відкритих джерел

 

Тим, на кого майже ніхто не розраховував, став голова Європейського парламенту Давид-Марія Сассоли. Соціал-демократичний італійський політик, після десятирічної успішної кар'єри журналіста, увійшов в сферу політики Союзу в якості депутата.

У 2014 році він вже став одним з віце-президентів ЄП.

Люди, які знали його, називали його відлюдним, таким, якого потрібно змушувати говорити публічно - він мовчазний, ввічливий, стриманий, і, можливо, саме в цьому і був секрет його успіху, настільки, що навіть Сільвіо Берлусконі, зовсім не схожий на нього, говорить про нього з повагою.

Скоро стане ясно, на що здатен маловідомий політик на керівній посаді міжнародного рівня.

Європейський парламент проголосує по кандидатурах, запропонованим Європейською Радою в середині липня, а нова комісія почне свою роботу в листопаді.

Автор: Matsuzaki Diána Sayuri

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...