Клімкін розповів, як Путін проводить переговори – ультиматуми та авторитаризм

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: ZIK/EPA/PAWEL SUPERNAK

Президент Росії Володимир Путін на переговорах практично завжди говорить сам і намагається поставити людей у складне становище.

Про це міністр МЗС Павло Клімкін розповів в інтерв’ю TheБабель.

За його словами, інколи Путіну може підказувати тамтешній глава МЗС Сергій Лавров. Однак зазвичай він працює сам.

«Моє враження від «Нормандських» самітів — він веде переговори майже завжди сам. Ми, німці та частково французи мають командний підхід. А Путін веде переговори сам, іноді йому підказує Лавров. Це таке шоу однієї людини. Він володіє всією інформацією», – пояснив він в інтерв'ю TheБабель.

На його думку, тактика Путіна – поставити людей в складне становище. І новій українській владі потрібно бути до цього готовою. Він говорив про це Зеленському.

 «Нашим партнерам, які змінюються, до цього треба звикати. Російська тактика одна і та ж – ультимативна тактика і завжди підняття ставок. Третя особливість – у них дуже жорстка вертикаль. Люди, які ведуть переговори, ведуть їх в межах чітко визначених прапорців. Крок вперед, крок назад – розстріл», – додав український міністр.

Нагадаємо, сьогодні Володимир Зеленський запропонував Володимиру Путіну провести прямі переговори в Мінську за участі США, Великої Британії, Франції, Німеччини.

«Хочу звернутися до президента РФ Володимира Путіна. Треба поговорити? Треба. Обговоримо, чий Крим, кого там немає на Донбасі. Компанію для розмови пропоную наступну: я, ви, президент США Дональд Трамп, прем'єр Великобританії Тереза Мей, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон. Місце? Думаю, Олександр Григорович Лукашенко з задоволенням прийме нас з вами у Мінську», – запропонував Зеленський.

Росія поки не готова дати відповідь на запрошення президента України Володимира Зеленського на переговори по врегулюванню ситуації на Донбасі за участю Великобританії, США, ФРН, Франції.

Loading...