Новини » Політика 8 липня, 2019, 14:26
Історія з пережеребкуванням була суто політтехнологічним ходом, – Кошель
ZIK
ZIK

Оскільки період виборчої кампанії дуже короткий, політичні сили намагаються зробити все, щоб привернути до себе увагу. Тому історія з поданням до суду щодо пережеребкуванням мала б стати скандалом всеукраїнського рівня, але Верховний суд таки врегулював це питання.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Рішення Касаційного адмінсуду Верховного суду України не просто знімає всі питання, а усуває ризик загрози зриву виборів. Тому що не було відповідей по низці питань, починаючи від того, де взяти кошти відповідно до чинного законодавства», – сказав Кошель.

За його словами, найбільше проблем виникло б із технічним забезпеченням. Зокрема, щодо резерву паперу та часу, необхідного для друку бюлетенів. Інше питання, для чого була така провокація.

«Очевидно, що відповідь лежить у піар-площині. Період виборчої кампанії дуже короткий і навіть привернути увагу до своєї політичної сили такими діями, як подання до суду щодо пережеребкування, було б, на їхню думку, скандалом всеукраїнського рівня. Хоча, я переконаний, що кілька несподіванок в ході виборчої кампанії ще можуть мати місце», – зазначив він.

Що ж до самої політичної сили, а саме «Аграрної партії України», яка подала позов, на його думку, кількість її прихильників через такі дії навряд чи збільшиться. Але, за його словами, політтехнологи вирішили ризикнути і таки пограти на епатажі.

«Так, епатаж – це завжди невід’ємна складова виборчих процесів, але, якщо окрім цього немає змісту, програмних ідей, ключових тез та реальної роботи політичної партії, тоді сам епатаж навряд чи допоможе», – вважає Кошель.

Тому, він наголосив, що агітаційна кампанія триває і про це свідчать вже нові білборди на вулицях столиці.

«Сьогодні я бачив на вулицях Києва інформацію про те, що одна із партій на своїх бордах розміщує цифру один. Інші політичні сили розміщують свої цифри. Тобто відбувається агітаційна кампанія з повною прив’язкою до номера у виборчому списку. І тому, якби ЦВК затягнула із жеребкуванням, то таким чином ми б отримали хвилю претензій з боку політичних сил», – додав він

Нагадаємо, Верховний суд України задовольнив апеляцію Центральної виборчої комісії та скасував рішення Шостого апеляційного суду, який зобов’язував провести повторне жеребкування партій.

До слова, раніше суд зобов'язав Центральну виборчу комісію провести пережеребкування партій. Відповідний позов подала «Аграрна партія України». Приводом для цього стало те, що партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі надали 22-й номер у бюлетені без жеребкування. Центрвиборчком подав апеляцію на рішення адмінсуду щодо повторного жеребкування. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 12:59 :33