Новини » Політика 8 липня, 2019, 16:51
Інтрига виборів: Бондаренко пояснив, чому «Слузі народу» не вигідна монокоаліція
ZIK
ZIK

Зараз важко навіть спрогнозувати, які будуть фракційні розклади у майбутньому парламенті, адже наразі невідомо, хто із можоритарників потрапить до Верховної Ради. Однак, у будь якому випадку, «Слузі народу» буде невигідно формувати монокоаліцію.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт із конституційного права Богдан Бондаренко.

Він переконаний: на виборах зберігається інтрига, адже достеменно невідомо, яким буде склад майбутнього парламенту. Нинішні партійні рейтинги демонструють лише пропорційну складову, яку складуть 225 депутатів. Натомість інші 199 місць займуть мажоритарники. Наразі не знаємо, хто це буде.

«Ці персоналії будуть або висунені від партій, або – самовисуванці, які у наступному парламенті шукатимуть своє місце під сонцем, стояти чергою, зокрема, і до «Слуги народу». Тому ми не знаємо навіть композиції по фракціях», – розповів Бондаренко.

Водночас він підкреслив: ця виборча кампанія є доволі неординарною через стиснуті терміни, до того ж, дуже переплітається із результатами президентських виборів.

«Якщо говоримо про те, що кампанія все ще триває і організаційно ще можуть відбутись якісь зміни, бачимо, що навіть в однієї із партій – ЄС – відбуваються зміни рейтингу. Він виростає за рахунок качання теми реваншу», – вважає Бондаренко.

Адже, на його думку, саме ця тема зараз часто поширюється в інформаційному просторі. Партія Порошенка використовує цю історію, запевняючи, що не  допустить реваншу.

Окрім того, відбуваються й зміни в рейтингу партії «Голос».

«Насправді, на одному електоральному полі зараз перебувають ЄС Порошенка, партія Гройсмана, частково Вакарчук, націоналісти і «Самопоміч». Кожен із них має мінімальні відсотки, в когось більше. У Гройсмана йде зростання – остання соціологія йому показувала 2,8%, що означає подолання психологічного бар’єру», – зауважив Бондаренко.

Що ж до Юлії Тимошенко, то, на його думку, завдяки своєму ядру, яке має уже тривалий час, вона не потрапляє у це електоральне поле.

«У неї свій електорат, зараз у соціологічних дослідженнях бачимо цифру понад 7%. Це якраз і є тим ядром, яке ще можна розвивати перед виборами, у зв’язку з тим, що основні інформаційні приводи, які йдуть перед 21 липня, б’ють по всіх, однак по ній найменше», – вважає експерт з конституційного права.

Тут, на його думку, «Батьківщині» допомогла її позиція щодо співпраці із недосвідченим президентом. Це ускладнює протягування до неї негативних шлейфів.

Водночас він підкреслив: питання по мажоритарниках ніхто не скасовував. Окрім того, на його думку, «Слузі народу» абсолютно невигідно формувати свою монокоаліцію. Адже це, фактично, означало б взяти усю відповідальність за долю країни на себе.

«У них буде проблема, пов’язана з тим, що зараз і на Володимира Зеленського покладені достатньо високі очікування від українського суспільства», – наголосив Боднаренко.

Однак, системні проблеми не вирішується дуже швидко, до того ж, щоб їх вирішити, доведеться все ж йти на непопулярні рішення. Тож, на думку експерта, рейтинги Зеленського згоратимуть.

Як повідомлялось раніше, кандидат юридичних наук Геннадій Дубов зазначав: присутність політсили Святослава Вакарчука «Голос» в майбутній коаліції є сумнівною. Скоріш за все, «Слуга народу» таки об’єднуватиметься із «Батьківщиною».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 21:51 :13