Новини » Світ 7 липня, 2019, 16:40
На день народження Назарбаєва у Казахстані затримано десятки опозиціонерів

На день народження Нурсултана Назарабаєва, яке святкувалося владою Казахстану у суботу, 6 липня 2019 року, у містах Нур-Султан та Алмати мали місце затримання кількох десятків людей, які вийшли на вулиці на знак незгоди з політичним курсом незімнного керівника цієї країни. Силовики кажуть, що ті мали при собі травмати.

Людей хапали під час акцій протесту поблизу Палацу спорту в Алмати і торгового дому «Есиль» у столиці, передає незалежний портал Vlast.kz

З місць затримань їхало кілька десятків автобусів і автозаків, заповнених затриманими.

В Алмати аким (голова) Алмалінського району, який прибув на місце, закликав присутніх розійтися.

У столиці протестувальники намагалися перекрити проспект Республіки, однак ця спроба була припинена поліцією. Було затримано не менше сотні людей, серед них є, щонамйенше, один журналіст.

У столиці під час затримань невідомі використовували перцевий балончик.

Була також пошкоджена техніка журналістів Радіо Азаттик (місцева редакція міжнародного Радіо Свобода). У столиці Казахстану їм також невідомі активно заважали проводити зйомку, закриваючи камери парасолями.

Своєю чергою Міністерство внутрішніх справ Казахстану ввечері в суботу розповсюдило повідомлення, в якому заявило про запобігання спробам проведення несанкціонованих акцій протесту в столиці і в Алмати та про вилучення у їх учасників димових шашок і травматичної зброї.

«Не дивлячись на неодноразові попередження прокуратури, окремі громадяни піддалися на провокаційні заклики забороненої екстремістської організації. Деякі з них стали чинити протиправні дії відносно співробітників правопорядку, створюючи загрозу спокою і безпеки інших громадян. У зв’язку з цим органами внутрішніх справ прийнято передбачені законом заходи для припинення порушень громадського порядку. Організаторів та активних учасників доправлено до підрозділів поліції. В окремих осіб було вилучено димові шашки і травматичну зброю», – йдеться у заяві МВС.

«Затримання порушників проводилося максимально коректно, спеціальні засоби не застосовувалися», – інформує відомство.

Разом з тим у МВС не назвали точну кількість затриманих на акціях протесту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-26 09:45 :33