live

Власенко: ПАРЄ принизила статус власних рішень

ZIK

Російську делегацію повернули до ПАРЄ, порушуючи всі попередні резолюції Асамблеї. Раніше РФ визнавали країною-агресором, були прописані алгоритми дій щодо поновлення прав її представників у Парламентській асамблеї. Тому рішенням ПАРЄ просто принизила статус власних рішень.

Про це в ефірі проекту «Народ проти» в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Сергій Власенко.

Він наголосив: від запрошення моніторингової місії ПАРЄ відмовилась не Верховна Рада, а Андрій Парубій одноосібно.

Водночас нардеп зазначив: повернення російської делегації у ПАРЄ, що передувало цьому рішенню, справді готувалось уже давно. Однак питання в тому, що росіян повернули без жодних санкцій до них, порушуючи всі резолюції Парламентської асамблеї.

«Вона у своїх резолюціях зазначила, що Росія – країна-агресор щодо України, Крим окуповано незаконно, на Донбасі присутня Російська Федерація в різних формах – військових, фінансових та інших. Були й резолюції із чітким переліком дій, які повинна здійснити РФ для того, щоб у повному обсязі відновились права їхньої делегації. От в цьому полягало питання, а не в тому, повернуться вони чи ні», – наголосив Власенко.

Нардеп підкреслив: на жаль, ПАРЄ повернула РФ без будь-якої реакції та виконання власних резолюцій. 

«У цьому я вбачаю, що Парламентська асамблея сама принизила свій статус і статус своїх рішень. Не можна спочатку говорити, що потрібно щось зробити, а потім сказати: «Ми вас пускаємо, нічого не робіть, все добре», – обурювався депутат.

Він додав: у цих резолюціях йшлося і про питання захоплених Росією моряків чи звільнення політв’язнів, яких утримують на території РФ.

Як повідомлялось раніше, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка забезпечує безумовне повернення Росії до організації без виконання нею міжнародних зобов’язань. Після цього українська делегація залишила засідання, а комітет ВРУ рекомендував призупинити участь України в ПАРЄ до рішення Венеційської комісії.

2 липня голова ВРУ Андрій Парубій відкликав запрошення для делегації Парламентської асамблеї Ради Європи здійснювати спостереження на дострокових парламентських виборах в Україні.Loading...
Loading...
Loading...