Новини » Політика

Шукайте жінку: звідки Клімкін знав, що Зеленський не має свого плану звільнення моряків

ZIK

Сумнівно, що емоційна публічна відповідь Володимира Зеленського Павлові Клімкіну базується на наявності у президента якогось власного плану щодо визволення українських моряків. Ймовірно, у глави держави не було жодних таких напрацювань. Адже враховуючи посаду дружини очільника МЗС, він би про них знав.

Про це в ефірі проекту «Народ проти» в ефірі телеканалу ZIK заявив журналіст Володимир Бойко.

Коментуючи умови РФ щодо звільнення українських моряків, він наголосив: насправді Кремль зажадав судити військовополонених не в Україні. Наша держава повинна була надати письмові гарантії, що доставлятиме моряків на суд у Москву, визнавши юрисдикцію РФ над Кримом. До того ж це припинило б провадження у Трибуналі ООН із морського права.

«Цю ноту в Росію направили за кілька годин до того, як закінчився термін виконання рішення трибуналу. Якби Україна запізнилась хоча б на кілька годин, якими були б для нас міжнародні наслідки? Якщо я правильно розумію, РФ могла б сказати: «Ми запропонували варіант, та відповіді не отримали». Якби, не дай Боже, Україна погодилася б чи просто розпочала переговори, які були б міжнародно-правові наслідки?» – наголосив Бойко.

Своєю чергою ексміністр зовнішніх справ Костянтин Грищенко наголосив: якби ноту надіслали дещо пізніше, нічого б не змінилося.

«Питання в тому, що позиція була висловлена міжнародним судом, вона так чи інакше є чинною, її потрібно виконувати, незалежно від ноти російської чи нашої відповіді», – вважає Грищенко.

Однак він наголосив на питанні доцільності відсилати таку ноту в момент крайнього загострення без погодження документу з президентом – «ким би він не був». Загалом правильність ноти, на його думку, залежить від планів президента.

«Якщо його емоційна відповідь базується на тому, що в нього є план, який дозволяє звільнити моряків, а ми його просто не знаємо? Міністра ж завдання погоджувати і запитувати, є такий план чи ні», – зазначив Грищенко.

Однак Бойко висловив сумніви у наявності в Зеленського хоч якогось плану.

«Ви знаєте, хто директор Департаменту міжнародних відносин в Офісі Президента? Дружина Клімкіна. Якби Президент мав якийсь план, принаймні в родині Клімкіна про це б знали. Плану там немає», – підкреслив Володимир Бойко.

Як повідомлялось раніше, під час брифінгу Володимир Зеленський висловив обурення тим, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків.

25 червня Міністерство закордонних справ України отримало ноту від МЗС РФ, у якій міститься пропозиція щодо надання українською стороною письмових гарантій участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.  

Loading...