Саакашвілі піде на вибори: суд не задовольнив позов Партії пенсіонерів

Шостий апеляційний адміністративний суд у суботу відмовив у задоволенні позову Партії пенсіонерів України до Центральної виборчої комісії про правомірність реєстрації екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі кандидатом у народні депутати України за списком партії «Рух нових сил».

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Суд вирішив: у задоволенні адміністративного позову Партії пенсіонерів України до Центральної виборчої комісії (третя особа – партія Михайла Саакашвілі «Рух нових сил») про визнання протиправною та скасування постанови (про реєстрацію Саакашвілі - ІФ) ... відмовити повністю», − зачитав рішення суду головуючий на процесі суддя (трансляція велася на сторінці партії «Рух нових сил» у Фейсбуці).

Суд також постановив стягнути з Партії пенсіонерів України судовий збір за подання адміністративного позову в сумі 1921 грн.

Рішення суду набуває чинності після закінчення терміну на апеляційне оскарження (може бути оскаржено в Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду).

Як повідомив раніше агентству адвокат, член партії «Рух нових сил» Павло Богомазов, позивач хотів скасувати через суд постанову ЦВК від 29 червня в частині реєстрації Саакашвілі для участі в парламентських виборах 21 липня. У Партії пенсіонерів вважають, що Саакашвілі не проживав в Україні безперервно упродовж п’яти років як її громадянин, що є вимогою до кандидата в депутати.

29 червня на виконання рішення Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатів у народні депутати за списком партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі».

27 червня Верховний суд ухвалив рішення про закриття провадження про припинення громадянства України Саакашвілі.

У липні 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства.

28 травня 2019 року президент України Володимир Зеленський скасував рішення свого попередника. 29 травня Саакашвілі повернувся в Україну.

Читайте більше новин на тему: СаакашвіліLoading...