Партія Зеленського оскаржила повторне жеребкування

Політична партія «Слуга народу» подала до Касаційного суду апеляцію на судове рішення, відповідно до якого Центральна виборча комісія зобов'язана провести повторне жеребкування і змінити номери, під якими партії розміщені у виборчих бюлетенях.

Про це повідомляється Укрінформ із посиланням на заяву політсили у Facebook.

На думку партії, зміни номерів у списках можуть призвести до негативних наслідків. А саме: «Спотворення волі виборців, серед яких партії вже певний час поширюють матеріали передвиборної агітації із зазначенням номерів їх назв у виборчих бюлетенях. Неможливість передруку виборчих бюлетенів для голосування у багатомандатному виборчому окрузі та, відповідно, неможливість проведення голосування на позачергових виборах 21 липня 2019 року. Безрезультатні та безповоротні витрати коштів Державного бюджету України, коштів виборчих фондів політичних партій», − йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 26 червня ЦВК за результатами жеребкування визначила номери політичних партій для розміщення у виборчому бюлетені на дострокових парламентських виборах 21 липня. 30 червня ЦВК внесла до виборчого бюлетеня партію «Рух нових сил» колишнього президента Грузії й ексголови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Партії без жеребкування надали номер 22. У ЦВК стверджують, що, оскільки під час передвиборчої агітації політичні партії використовують вже визначені жеребкуванням номери, то зміна цих номерів може спричинити дезорієнтацію виборця. 3 липня Аграрна партія України подала позов до суду через те, що ЦВК не проводила жеребкування для внесення в бюлетень партії Саакашвілі. Саакашвілі заявив, що виступає проти повторного жеребкування, і його політична сила не збирається вимагати повторного жеребкування. 4 липня голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що Шостий апеляційний адміністративний суд зобов'язав Центральну виборчу комісію провести пережеребкування партій. За її словами, ЦВК буде оскаржувати рішення суду.

Нагадаємо, у «Слузі народу» повідомили про нову небезпеку для виборів.

Читайте більше новин на тему: вибориLoading...