Новини » Економіка 6 липня, 2019, 5:01
Небезпека від євробондів: фінансист попереджає про девальвацію
ZIK
ZIK

Розміщені Кабміном євробонди мають великий вплив на укріплення гривні, але після завершення їх терміну ми отримуємо різку девальвацію.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України 4, 5, 6 скликань Василь Горбаль.

Ведуча зауважила, що з'явилася інформація про те, що міжнародні резерви України збільшилися на 6,4%, і це відбулося за рахунок того, що уряд розмістив євробонди на 1 мільярд євро. У відповідь пан Горбаль наголосив, ще не є прихильником збільшення міжнародних резервів України завдяки залученню значних сум з гарячих інвестицій.

«У такий спосіб інвестор отримує, окрім достатньо високих відсотків, якщо порівнювати з цінами на цінні папери інших держав, і можливість додаткового бонусу від коливання курсу. Коли в країну заходять 2-4 мільярди валюти, вони мають вплив на укріплення гривні, але коли завершуються терміни облігацій і вони відходять, ми отримуємо різку девальвацію», – зазначив екснардеп.

Зокрема, за його словами, використання таких способів вирішення фінансових проблем частково виправданий крок, але його потрібно сприймати як короткотермінову допомогу. На його думку, до них завжди потрібно ставитися з обережністю і не зловживати їх надмірною кількістю. 

«Те, що зараз укріпився курс, це власне робота грошей фінансових спекулянтів. Але такі гроші досить часто призводили до криз. Я за те, щоб створювали умови для надходження кваліфікованих інвесторів. А для цього має бути податкова реформа і відсутність корупції, тобто те, про що ми чуємо щодня, але реальних кроків не бачимо», – прокоментував Горбаль.

Нагадаємо, що Україна розмістила випуск єврооблігацій обсягом 1 млрд євро з кінцевим строком погашення 20 червня 2026 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 21:25 :51