Новини » Політика 6 липня, 2019, 3:35
«Мало змісту»: політиків розкритикували за відсутність бачення економічного курсу країни
ZIK
ZIK

З точки зору економічного курсу України, президентська кампанія була більш змістовною, аніж парламентська.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV, V та VI скликань Василь Горбаль.

Відповідаючи на запитання, яку економічну модель слід обрати нині в Україні, політик звернув увагу на те, що президентська кампанія була більш змістовна в цьому сенсі, аніж парламентська.

«Зараз змістів дуже мало з точки зору економічного курсу… Зараз можна почути, я виділив би, дискусію стосовно земельної реформи. Вона абсолютно прогнозована, тому що завершується черговий рік, і потрібно буде все одно парламенту приймати рішення про продовження чи непродовження мораторію на землю, який у нас щороку приймають. Відповідно, політичні сили розділяться на «за» чи «проти» традиційно. Відповідно, це вже зараз обговорюється… Пріоритетом є настання миру і друге – це створення такого клімату, коли рівень прямих іноземних інвестицій суттєво зріс би», – зазначив Василь Горбаль.

Гість студії нагадав, що торік Україна отримала близько 2 млрд дол. прямих іноземних інвестицій. На його думку, це надзвичайно мало для країни, оскільки, для прикладу, у 2007-2008 роках прямі іноземні інвестиції в Україні становили понад 10 млрд дол.

«Кошти у світі є, і потрібно ставити такі завдання, щоб було 10-20 млрд дол. інвестицій», – зазначив Василь Горбаль і додав, що у питанні інвестицій є пряма кореляція зі зростанням ВВП.

Іншими важливими чинниками, додав він, є стабільність гривні, а також широта маневрів у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та кредиторами.

Як повідомляли, Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service знизило рейтинг української банківської системи з «позитивного» на «стабільний». Причина – ризики зі зростанням споживчого кредитування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 17:09 :17