Новини » Економіка 6 липня, 2019, 0:59
Горбаль: Населення ще не довіряє банківській системі
ZIK
ZIK

Після кількох шоків українці досі не довіряють банківській системі і не несуть гроші в банки.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV, V, VI скликань Василь Горбаль.

Пан Горбаль вважає, що високі відсоткові ставки на кредити пов'язані з недовірою населення до банківської системи. Щоб у цьому переконатися, на його думу, достатньо подивитися на структуру українських депозитів.

«Кожен другий депозит надзвичайно короткий 3-6 місяців. Тобто населення реально ще не довіряє банківській системі, тим паче після декількох шоків, які були «запропоновані» українському вкладнику та бізнесу. Український бізнес достатньо втратив під час так званого етапу чистки банківської системи Гонтаревою, під час глибокої девальвації і кризи 2008-2009 років», – зазначив Горбаль.

За його словами, про зменшення кредитних відсотків говорили всі Кабміни, але жоден із них цього так і не добився. Зокрема пан Горбаль вважає, що це можна досягнути тільки поверненням довіри до банківської системи, коли вклади населення будуть довготерміновими, а ставки за ними відповідно будуть зменшуватися.

«З огляду на структуру банківської системи, державні банки, питома вага яких становить більше 50%, диктують відсоткові ставки. Відповідно велика роль поступового зменшення облікових і відсоткових ставок в цьому процесі належить їм», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що Україна розмістила випуск єврооблігацій обсягом 1 млрд євро з кінцевим строком погашення 20 червня 2026 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 06:31 :03