Експерти назвали причини нового подорожчання цибулі

Цибуля. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ціни на українську цибулю цього тижня знову почали зростати. На думку експертів для цього є причин, а головна − стабільно зростаючий попит в країнах ЄС.

Про це повідомляє Shuvar.info.

«Врожай ранньої цибулі в країнах ЄС сьогодні страждає через аномальну спеку, перехідні запаси цибулі 2018 року в європейських сховищах є мізерними.  Україна – найближчий постачальник ранньої цибулі для цього регіону, тому не дивно, що європейські трейдери звернулись одразу до наших фермерів», − зазначила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на 4 липня в господарствах Півдня України рання цибуля експортної якості тільки на цьому тижні подорожчала  в межах 15-20%, сьогодні українські фермери її пропонують по 6,0-6,5 грн/кг (0.20-0.22 EUR/кг).  Найбільші обсяги української цибулі скуповують Польща, Чехія, Румунія та Молдова.

«На внутрішньому ринку цибуля продається не так активно, як на експорт, в тім  в Україні ціни теж зростають. Крім зовнішнього попиту подорожчання  обумовлено сезонним фактором: збирання розсадної цибулі закінчується, а перша рання посівна цибуля  з’явиться на ринку не раніше ніж за тиждень», − підкреслюють виробники Херсонсьої області.

За даними видання, на ринку «Нежданий», який є найбільшим гуртовим ринком  Півдня України,  цибуля сьогодні коштує від 6,5-7,5 грн/кг (0.22- 0.25  EUR/кг). На ОРСП «Шувар», найбільшому ринку західного регіону України та найближчому гуртовому ринку до країн ЄС,  цибулю пропонують за ціною 7,5-9 грн/кг (0.25-0.31EUR/кг). На ринку Польщі рання цибуля  коштує  0,40-0,45 EUR/кг.

Рік тому цибуля в Україні коштувала мінімум в 1,5 рази дешевше

Loading...