Новини » Політика 5 липня, 2019, 17:35
ЦВК звинуватили в «закладанні міни для зриву виборів»

Зараз не зрозуміло, навіщо ЦВК почала заздалегідь друкувати бюлетені без проведення повторного жеребкування. Цим вони заклали міну, щоб партії могли використати це в судах для зриву виборів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Кирило Молчанов.

Ведуча програми поцікавилася, чи можливий зрив виборів, про що наголошує ЦВК. Пан Молчанов відповів, що це неможливо, бо навіть якщо бюлетені будуть передруковувати, ЦВК вкладеться в терміни. Інша справа, чому ЦВК почала друкувати їх так швидко.

«До 8 липня у партій і кандидатів є можливість знятися з виборів, а до 10 липня це ще може зробити ЦВК. Тому не зрозуміло, навіщо вони почали друкувати бюлетені заздалегідь? По суті це халатність, і я не виключаю, що це може стати предметом розслідування ДБР», – зазначив експерт.

За його словами, в цій ситуації треба казати не про зрив виборів, а про те, що ЦВК створює приводи для того, щоб були подібні ситуації. Окрім цього, пан Молчанов вважає, що це якийсь план ЦВК, члени якої в більшості призначені від БПП і НФ, для того, щоб можна було таким чином зривати вибори. Тому що, очевидно, що ні ЄС, ні представникам НФ не вигідно зараз проводити вибори.

«ЦВК ніщо не заважало в той день, коли було рішення суду щодо того, щоб «Рух нових сил» брав участь у виборах, провести жеребкування і надати їм якийсь номер. Але вони спеціально заклали цю міну, щоб різні політичні суб'єкти могли використати це в судах», – переконаний Молчанов.

Зокрема він зауважив, що цілком можливий сценарій, коли після запланованих виборів 21 липня будуть проводитися суди, щоб не визнавати їх результати, тому що були таки порушення. 

 «Це або непрофесіоналізм членів ЦВК, або вони свідомо роблять такі помилки, щоб потім можна було це використати, щоб не визнавати вибори легітимними, чесними та прозорими», – прокоментував політолог.

Як повідомлялось раніше, після ухвали суду про необхідність зареєструвати кандидатів від «Руху нових сил» ЦВК повідомила, що не здійснюватиме повторного жеребкування партій і просто включить партію Саакашвілі до бюлетеня під номером 22.

Однак Шостий апеляційний адміністративний суд, за скаргою Аграрної партії України, зобов’язав Центральну виборчу комісію таки провести повторне жеребкування місць партій у виборчому бюлетені. Голова Комісії Тетяна Сліпачук заявила, що це рішення суду буде оскаржуватись. Адже воно загрожує зривом виборів 21 липня.

Читайте більше новин на тему: вибори

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 06:30 :59