Погребинський заступився за ЦВК, заявивши про «юридичну колізію» з судом

ZIK

Верховний Суд підтримає позицію ЦВК щодо проведення повторного жеребкування місць партій у бюлетені.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Михайло Погребинський.

Ведуча поцікавилася, чи можливий зрив виборів через рішення суду щодо проведення повторного жеребкування. У відповідь політолог сказав, що зрив виборів неможливий, бо він не вбачає у цій ситуації чогось екстраординарного, чого не може вирішити ЦВК.

«Передбачаю, що рішення Верховного Суду, мабуть, буде на користь ЦВК. Я подивився закон, і так виходить, що ЦВК його не порушувала. Вона, згідно зі статтями про вибори, чітко провела жеребкування, адже закінчився період реєстрації», – сказав пан Погребинський.

Водночас, на думку політолога, тут є певна колізія, яка полягає в тому, що після завершення терміну реєстрації той, кому відмовлено в реєстрації, добився в суді її скасування.

«Що зараз робити, адже вже є жеребкування та список? Я думаю, що колізію має вирішити Верховний Суд на користь позиції ЦВК, яка запропонувала партії Саакашвілі останнє місце у списку. Хоча я розумію, що тим, хто дуже хотів поміняти свій номер у списку, це не сподобається, але закон треба виконувати», – констатував Михайло Погребинський.

Як повідомлялось раніше, після ухвали суду про необхідність зареєструвати кандидатів від «Руху нових сил» ЦВК повідомила, що не здійснюватиме повторного жеребкування партій і просто включить партію Саакашвілі до бюлетеня під номером 22.

Однак Шостий апеляційний адміністративний суд, за скаргою Аграрної партії України, зобов’язав Центральну виборчу комісію таки провести повторне жеребкування місць партій у виборчому бюлетені. Голова Комісії Тетяна Сліпачук заявила, що це рішення суду буде оскаржуватись. Адже воно загрожує зривом виборів 21 липня.

 

 

Loading...