Новини » Політика 5 липня, 2019, 15:31
Парубій вважає найбільшим своїм досягненням проведення декомунізації
ZIK
ZIK

За останні п’ять років в Україні було перейменовано 987 міст і сіл України, а також понад 50 тисяч вулиць. Таким чином відбулась ментальна ідеологічна деокупація, що є найбільшим досягненням парламенту цього скликання.

Про це на пресконференції голови парламенту, яку транслював телеканал ZIK, говорив Андрій Парубій.

«Ми створили законодавчу основу і в Україні проведено декомунізацію. Я вважаю це одним зі своїх найбільших досягнень, адже це ментальна та ідеологічна деокупація», – сказав Парубій.

За його словами, засудження злочинних, антилюдських комуністичного та націонал-соціалістичного режимів та їх ідеологій є дуже важливим кроком. Особливо, це стосується заборони такої сумнозвісної символіки як «Георгіївська стрічка». А карта України вичищена від колоніального минулого.

«Було перейменовано 987 міст і сіл України та понад 50 тисяч вулиць. Також були демонтовані пам’ятники тоталітаризму і тепер ми можемо їхати до Дніпра чи Кропивницького, до Бахмута чи до Горішніх Плавнів, до Олешок чи до Кам’янського», – прокоментував він.

Він наголосив, що відтворення давніх українських назв – це дуже важливе досягнення. Також відкрито доступ для дослідників та громадян до архівів радянських спецслужб.

«Відтепер кожен українець може дізнатись про долю своїх репресованих родичів. Нового загальнолюдського змісту набули відзначення річниць завершення Другої світової війни. Таким чином українська держава звільняється від колоніальних міток та імперських історичних міфів», – додав Парубій.

Але не все так добре, як здається, адже нещодавно Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про перейменування Московського проспекту на Степана Бандери і проспекту генерала Ватутіна на Шухевича. Там пояснили, що проспекти Московський та Генерала Ватутіна було перейменовано на Степана Бандери та Романа Шухевича з порушенням процедури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 04:13 :53