Новини » Політика 5 липня, 2019, 21:25
Новинка виборів до Верховної Ради: суди стали активними учасниками процесу
ZIK
ZIK

Нове жеребкування партій абсолютно «сплутає карти» політичних сил в агітаційній кампанії.

Про це в ефірі програми «Кінець дня» на телеканалі ZIK заявив політолог і кандидат у народні депутати від «Слуги народу» Василь Мокан.

Політик, коментуючи події довкола ЦВК, пережеребкування партій і друку бюлетенів, застеріг, що нині сценарій зриву дочасних парламентських виборів – не на користь Україні.

Він зауважив, що виборча кампанія – короткострокова, і структурам, які друкують бюлетені, потрібен час для виконання цієї роботи. З огляду на це, пояснив Василь Мокан, друк бюлетенів почали завчасно для того, щоб фізично все встигнути.

«На жаль, у нас суди стали активними учасниками виборчого процесу. І ще раз звертаю увагу на те, хто оскаржує це рішення, – абсолютно інший суб’єкт виборчого процесу, який не має прямого в цьому інтересу. Начебто не має», – заявив Василь Мокан.

Він пояснив, що у багатьох політичних сил нині триває активна виборча фаза. Вони уже профінансували із виборчого фонду агітаційну кампанію, у межах якої на білбордах вказали свої порядкові номери. «І зараз жеребкування абсолютно сплутує карти в агітаційній кампанії», – зазначив він.

Окрім того, додав Василь Мокан, першим номером, згідно із жеребкуванням, у переліку політичних сил іде Опозиційний блок. Відповідно, в партії «Опозиційна платформа «За життя» цим незадоволені, оскільки пересічному виборцю складно розібратися у цих партіях.

Нагадаємо, Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення провести пережеребкування партій. Це сталося за позовом Аграрної партії України. Вони вважають некоректним надання партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 22 номер у виборчому бюлетені.

Додамо, 26 червня ЦВК оформила бюлетені, де в межах жеребкування визначила порядкові номери партій. Раніше ЦВК відмовила в реєстрації кандидатам партії «Рух нових сил». Однак 29 червня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду скасував апеляційну скаргу ЦВК щодо реєстрації кандидатів партії «Рух нових сил». Тому наступного дня ЦВК внесла партію Саакашвілі до бюлетеня під номером 22.

Як повідомляли, у ЦВК заявили, що не встигнуть вчасно надрукувати бюлетені до дострокових парламентських виборів, якщо будуть проводити нове жеребкування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 23:40 :06