Новини » Економіка 5 липня, 2019, 14:12
Ми передаємо новому президенту й уряду економіку в прекрасному стані, – Розенко
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Фото: apostrophe.ua
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Фото: apostrophe.ua

Бюджет 2020 року буде формувати й ухвалювати новий склад ВРУ. У ньому мають закласти підвищення прожиткового мінімуму, зарплат та пенсій, а ще повернення боргів перед міжнародними кредиторами.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив міністр соціальної політики Павло Розенко. Трансляцію вів телеканал ZIK.

 «Зі свого боку Кабмін безумовно передасть новій ВРУ або новому складу уряду, якщо він буде, сформовані відповідні напрацювання по проекту Бюджету на 2020 рік. Адже в цьому проекті у нас на сьогоднішній день, з одного боку, задіяні всі центральні органи влади, і всі пропозиції нами зібрані й фактично підготовлені. А з іншого боку, не треба забувати про те, що Кабмін має провести відповідні консультації з нашими міжнародними партнерами стосовно параметрів держбюджету України» - наголосив Павло Розенко.

Міністр соціальної політики нагадав,  що в наступному році Україні доведеться сплачувати борги перед міжнародними кредиторами.

«В першу чергу перед МВФ, і ці цифри мають бути зафіксовані ВРУ у бюджеті України. З іншого боку, параметри бюджету мають  відповідати тим критеріям, які гарантують продовження нашої співпраці  з Європейським Союзом,  Світовим банком і  Міжнародним валютним фондом. Це потрібно нам  для того, щоб отримати нову кредитну допомогу  під низькі відсотки. Ці гроші забезпечать сталий розвиток України. І дадуть можливості у наступному році підвищувати соціальні стандарти» - вважає Розенко.

Також Павло Розенко порівняв стан української економіки наприкінці режиму Януковича і зараз: «У 2014,2015,2016 ми мали падіння ВВП. У рік - 10%! Інфляція досягала 40% у рік. А ще відбулася одномоментна девальвація національної валюти. З 8 грн за долар до 40-ка грн. Зараз вдалося вирівняти курси валют. Нині доллар коштує 25 грн. Тож ми передаємо новому президенту і уряду економіку в прекрасному стані. Зростання ВВП - 3,5 %. Ми вгамували ціни й інфляційні процеси» - зазначив Розенко.

 На його думку, новій владі залишається думати про те, як трансформувати ці успіхи вже у зростання зарплат, пенсій та всіх видів соціальних допомог.

«Аби люди відчули, що країна рухається і розвивається. Я думаю, що всі можливості для реального зростання зарплат і пенсій у наступного уряду буде», - підсумував Павло Розенко.  

Нагадаємо, у бюджеті на 2020 рік планують закласти на 33% більше коштів на фінансування ремонту доріг, ніж у 2019 році. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 07:21 :44