Львівські фахівці запускають сміттєспалювальний завод у столиці Литви

Українське підприємство з пропискою у Львові, допомагає вирішувати проблеми утилізації сміття в Європі. Про реалізацію такого проекту у столиці Литви повідомив львівський підприємець і фахівець у сфері енергетики Віктор Пілат.

“Ми приймаємо активну участь в реалізації проекту у Вільнюсі. Це будівництво великого сміттєспалювального заводу, - повідомив керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - Це комплекс який повністю забезпечує теплом і електроенергією місто Вільнюс”.
 
Сміття - одна з найгостріших проблем для Львова. У міській раді вивчають досвід європейців поводження із побутовими відходами. Львівське підприємство “Ecopower” уже встановлює індивідуальні теплові пункти у багатоповерхівках на Сихові. Це обладнання дозволяє економити енергоносії і зменшувати шкідливі викиди в атмосферу.
 
“Мета проектів модернізації міської житлово-комунальної інфраструктури з допомогою ІТП - індивідуальних теплових пунктів - скорочення споживання теплової енергії підвищення  енергоефективності кожного окремого багатоквартирного будинку”, - повідомив Вадим Ноздря, директор Львівського комунального підприємства “Зелене місто”. 
 
У міськраді  також вивчають досвід ефективного використання побутових відходів.  “Йдеться про використання ресурсу - калорійної фракції побутових відходів в якості альтернативного палива, - повідомив Вадим Ноздря, директор Львівського комунального підприємства “Зелене місто”. - Ми бачимо, як відбувається розвиток системи поводження з побутовими відходами,переробка і утилізація в сусідніх з нами країнами. Нам є куди зростати. Головне почати”.
 
Львівські фахівці з європейським досвідом роботи також готові допомогти містові долати сміттєву проблему. Чималою завадою є недосконалість законодавства.

“Я маю партнерів, які згодні вкласти в Україну не один мільйон доларів. Які можуть побудувати тут подібну електростанцію. Які можуть вирішити питання зі сміттям, із здешевленням тарифів і з переходом на місцеві види палива, - повідомив керівник підприємства “Ecopower” Віктор Пілат. - Але у нас до цього часу не прийнято закон, який дозволяє працювати згідно європейських норм”.

Старі закони, радянські норми та незрозумілі вимоги - це насторожує європейських інвесторів в Україні. А тим часом нашим спеціалістам доводиться вирішувати сміттєві проблеми європейців, але не українців.Loading...