Зеленський пообіцяв МВФ розпродаж України: землю і підприємства в обмін на кредити

ZIK

«Ми хочемо продовжувати наші відносини з МВФ. Я підкреслюю це», – заявив у Канаді президент Володимир Зеленський. Йому, як і Петру Порошенку, хочеться отримати черговий мільярд від Фонду. І не важливо, що він, по суті, нічого не вирішить для країни, зате перед виборами було б красиво.

Але ось біда, МВФ просто так мільярди не дає. Те, що Фонд просив від Порошенка, тепер виставили і Зеленському – приватизація, ринок землі та ще низка інших «реформ». Порошенко може і хотів би продати українську землю, щоб отримати мільярд-другий, але Верховна Рада говорила категоричне «Ні!» А хто зупинить Зеленського, якщо в нього в парламенті буде коаліція з його власної партії й таких самих поборників продажу землі, які йдуть до Ради з Вакарчуком? Не виключено, що вже незабаром на догоду МВФ нова влада пустить з молотка стратегічні підприємства (а Зеленський пообіцяв почати велику приватизацію в 2019-му) і землю. Продали б ще щось, але більше нічого немає. Це і є лібертаріанство за Зеленським?

А як гарно Зеленський обдурив українців. От молодець. Сподіваюся, 73% ще не забули, що наша нова надія всієї країни говорила з приводу МВФ і його політики ДО виборів? Як Зеленський бив себе в груди і наполягав на перегляді умов, зокрема, розміру відсотків, які доведеться повертати Фонду за користування його грошима. А в серіалі «Слуга народу», який за великим рахунком замінив передвиборчу програму Зеленського, взагалі йшлося про виплату всіх боргів і припинення співпраці з МВФ. Бо добра від Фонду ще нікому не було, а його кредити – це передсмертне підживлення для держав, що вмирають. Та всі це розуміли, а багато українців, голосуючи за Зеленського, мали на думці саме сценарій серіалу (це, звичайно, вже проблеми виборців, які голосували за телекартинку, та годі) – з горою золота на Майдані. Геть МВФ і його умови! Ага, звичайно!

Така позиція Зеленського трималася недовго. Тривала вона аж до зустрічі з місією МВФ, яка відбулася 28 травня. Тут магічним чином виявилося, що «бачення розвитку країни і співпраці з Міжнародним валютним фондом команди Зеленського повністю збігається з тим, як бачить це МВФ». Співпрацю Зеленський уже припиняти не збирається і вимагати будь-яких коригувань, переглядів умов теж не має наміру.

А я нагадаю, що однією з умов Фонду було підвищення вартості газу для українських споживачів до ринкової ціни. Отже, взимку на нас чекає черговий стрибок тарифів на комуналку. Зрештою, у Зеленського вже попередили, що з приводу зниження тарифів президент під час передвиборчої кампанії пожартував, тож, як кажуть, нічого не візьмеш.

Отже, Порошенко був цинічним мерзотником, бо змушував українців затягувати пояси тугіше, вичавлюючи останні соки з народу, а Зеленський, який прийшов до влади на хвилі ненависті до Порошенка, протягом місяця дав зрозуміти, що продовжить політику попередника? Це дуже повчальна історія для народу, який не читає передвиборчих програм, а голосує за симпатичне нове обличчя. Як кажуть, я знаю, що з гівна цукру не вийде, але все спробую.

Цікаво, коли МВФ попросить у Зеленського закрити всі лікарні для економії коштів, президент і на це піде? Ну а що, коли продамо підприємства і землю іноземцям, навіщо їм тримати стільки людей у цій колонії…

А що ж народ? Двох місяців йому вистачить, щоб розібратися, що нас ведуть під монастир і хорошого чекати не доводиться? Сподіваюся, що вистачить, адже вибори вже через три тижні. І це остання надія на те, щоб запобігти розпродажу України за мільярд до кишені Коломойського, Зеленського та їхніх друзяк.

Ігор Вальський, 112.ua.

Оригінал - за посиланням.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...