У Києві пройшла акція на підтримку переможниці Європейських ігор 2019 року Ганни Соловей

У Києві пройшла акція на підтримку переможниці Європейських ігор 2019 року Ганни Соловей. Фото УНІАН

Зранку 4 липня у Києві під Міністерством молоді та спорту України відбулася акція протесту проти президента Федерації велоспорту Олександра Башенка, який нахабно пригрозив вигнати з команди чемпіонку Європейських ігор-2019 Ганну Соловей.

Мітингувальники, більшість яких стояли під будівлею Міністерства з велосипедами, вимагали звільнити зухвалого чиновника. Учасники акції заявили, що сформулювали низку вимог, серед яких також скликання позачергової конференції Федерації велосипедного спорту України, а також публічні вибачення федерації перед Соловей та всіма іншими спортсменами – представниками велосипедної спільноти, – повідомляє УНІАН.

Також активісти вимагали розірвання договору про співпрацю між міністерством і ГО «Федерація велосипедного спорту України», а також позбавлення федерації статусу національної. Крім того, у вимогах йдеться про створення ініціативної групи з представниками міністерства, спортсменами, суддями, тренерами з метою оперативного укладення якісного нового договору. Тобто, як пояснили учасники акції, йдеться про «повне перезавантаження федерації та обрання нових достойних членів».

Згодом міністр молоді і спорту України Ігор Жданов зустрівся з переможницею Європейських ігор 2019 року у велоспорті Ганною Соловей та заявив про підтримку відставки президента Федерації велосипедного спорту України Олександра Башенка.

Як повідомили активісти після зустрічі з міністром, у вівторок, 9 липня, о 15.00 відбудеться перше засідання робочої групи.

Як відомо, 28 червня Федерація велоспорту на своїй сторінці у Facebook привітала з перемогою не Соловей, яка виграла золото Європейських ігор у Білорусі, а голову київської міської федерації велосипедного спорту Сергія Мухомора. Соловей заявила, що Мухомор не має стосунку до її перемоги, після чого спортсменці почав погрожувати Башенко. Він також пообіцяв, що не візьме у збірну України Соловей або її тренера. На це чемпіонка відповіла, що чекає відставки Башенка.Loading...