«Таких не беруть у космонавти», або Чому харківський мажоритарник від «Слуги народу» Куницький не може стати депутатом

ZIK

Навколо харківського блогера Олександра Куницького, який балотується в народні депутати від партії «Слуга народу», згущуються фарби. На тлі появи в мережі інформації про службу в ізраїльській армії і подвійне громадянство кандидата, яка незабаром була підтверджена представниками Центральної виборчої комісії, загострення громадського осуду й невдоволення зростає в геометричній прогресії. З вуст нардепів і чиновників хвиля критики Куницького на цей раз обрушилася з боку громадськості та харківської культурної еліти. У більшості виникає логічне запитання до президента Володимиру Зеленському: «Де Ви їх знаходите?!!».

Як відомо, минулого тижня спливли цікаві факти біографії кандидата в народні депутати України по 169-му одномандатному виборчому округу в місті Харків від партії «Слуга народу» Олександра Куницького, який, як виявилося, має подвійне громадянство, не раз останнім часом перетинав українсько-російський кордон і до всього іншого проходив службу в ізраїльській армії. При цьому, доказів знайшлося предостатньо. Спочатку на дані обставини біографії Куницького вказали в своєму розслідуванні журналісти «5 каналу», а потім інформацію підтвердили в ЦВК

Так, «5 канал» повідомив про те, що Куницький не проживає в Харкові, а про наявність у нього громадянства Ізраїлю свідчить надана ізраїльським Відомством з питань корпорацій виписка про заставу майна «громадянина Ізраїлю Олександра Куницького». Згідно з довідкою, кандидат від «Слуги народу» був зареєстрований за адресою: Хайфа, вул. Ха-Тихон, 7, 2.

Куницький наявність громадянства Ізраїлю спростовує.

Але журналісти 5-го вказують на те, що «сам блогер ще до початку виборчої кампанії продемонстрував своє громадянство Ізраїлю, перебуваючи там тривалий час, про що свідчать матеріали, опубліковані в його відеоблозі». Так, на одному з відео Олександр сперечається з поліцейським і називає своє місце проживання в Ізраїлі в місті Хайфа. Крім того, є ще один прецедент, який вказує на ізраїльське громадянство Олександра Куницького - він нібито вимагав перекладача з української мови на рідний іврит. У 2018 році в Борисполі на Київській автотрасі відеоблогер, спілкуючись з поліцією, звинуватив правоохоронців у незаконному блокуванні його авто».

Ще одним доказом подвійного громадянства Куницького стали оприлюднені позафракційним нардепом Андрієм Денисенком фото копії ізраїльського паспорта Куницького.  Пізніше Денисенко виклав ще одне фото, на якому у формі і з товаришами по службі з армії Ізраїлю зображений Куницький.

«З новин почув, що штаб "Слуги народу" нарешті звернув свою увагу на доведений факт наявності у їх кандидата в народні депутати Олександра Куницького подвійного громадянства. Тому хочу полегшити пошук і аналіз фактів і додаю ще один важливий доказ - фотографію Куницького з його військовим товаришем», – написав нардеп.

Він також уточнив, що служити в армії Ізраїлю мають право і обов'язок лише громадяни цієї країни.

У цей же день нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук виклав інший знімок, на якому також зображений саме Куницький.

«Іноді одне фото вартує тисячі слів. Вартує навіть більше, ніж сухі факти і документи, які нібито і читають, але ніколи не вчитуються і не аналізують. На фото: кандидат в народні депутати від партії "Слуга народу" по 169 округу в Харкові Олександр Куницький в оточенні товаришів по службі в ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю)», – заявив Мосійчук.

До доказової бази додалося також відео, яке журналісти знайшли в YouTube. Воно датоване 2014 роком та опубліковано одним з блогерів. На відео Куницький підтверджує, що знаходиться в Ізраїлі і готується прийняти присягу для проходження служби в ізраїльській армії.

Питанням подвійного громадянства кандидата швидко зацікавилися в ЦВК. Член ЦВК Ольга Желтова заявила, що «у ЦВК є факти, що підтверджують перетин громадянином України державного кордону України за паспортом громадянина іноземної держави. Ці відомості були надані ЦВК компетентними державними органами і ЦВК повинна їх детально вивчити, оцінити всі обставини і тільки після цього буде надана їм оцінка ЦВК. Якщо комісії стають відомими підстави для втрати особою права бути обраним народним депутатом, то ЦВК скасовує реєстрацію такого кандидата».

А радник Голови ЦВК Олександр Остапа уточнив: «у ЦВК є абсолютно всі документи. Вони зараз розглядаються. Як тільки буде куратор цього кандидата, він одразу, одразу буде рішення. Тобто зараз питання про те, що потрібно розглянути  абсолютно всі документи».

Народний депутат Олександр Грановський, якого теж неодноразово звинувачували в наявності подвійного громадянства, у програмі HARD з Влащенко на телеканалі ZIK дав зрозуміти, що подібними питаннями політики маніпулюють досить часто. Це необхідно для конкурентної боротьби. І, як правила, що все це в кінці кінців виявляється звичайним фейком. Але у випадку з Куницьким, якщо вже цю інформацію підтвердили в ЦВК, то, як вважає нардеп, в ній сумніватися не варто.

Варто відзначити, що тема подвійного громадянства Куницького стала набувати вже не стільки політичний характер протистояння, скільки громадського протесту і осуду.

Якщо спочатку критика звучала переважно з боку діючих нардепів або потенційних конкурентів Куницького по округу, то на цей раз єдиним фронтом проти нього виступила культурна еліта і громадськість.

Так, з проханням розібратися в ситуації з іноземним громадянством Куницького до президента України Володимира Зеленського звернулася солістка групи KAZKA, харків'янка Олександра Зарицька. «Шановний Володимире Олександровичу! Пане президенте! Я звертаюся до вас як представник молоді і як харків'янка. Я - ваш виборець. Дуже вас прошу розібратися з ситуацією по Куницькому Олександру. Він має інше громадянство і про це знає вся країна. Він не має права представляти вашу партію. Це неправильно і це незаконно», - окреслила свою позицію Зарицька у відеозверненні в Instagram.

Від громадськості та інтелігенції Харкова схоже звернення розмістила на своїй сторінці в Facebook правнучка   видатного харків'янина, академіка і засновника української Академії Наук Дмитра Багалія Ірина.

«Практично щодня з'являються нові відомості про наявність у кандидата по 169-му округу Харкова Санька Куницького ізраїльського громадянства. Фактів все більше. А Санька мовчить. І президент Зеленський мовчить. І штаб партії «Слуга народу» мовчить…», - написала Ірина Багалій.

Флешмоб Багалій вже підтримав харківський блогер і громадський діяч Леонід Маслов, а також відомий харківський архітектор Вадим Воскресенський.

Але найбільш цікавим стала підсумкова заява щодо скандалу навколо Куницького шоумена і генерального директора «DIVA production» Дмитра Чекалкіна, який дуже точно підмітив, що «найбільше обурення викликає не сам факт подвійного громадянства Куницького, а те, що саме ізраїльським паспортом він користується для перетину українсько-російського кордону. Тільки за два місяці президентської кампанії це сталося вісім разів. Думайте!»

І справді, є над чим подумати.

 Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...