Новини » Суспільство 4 липня, 2019, 19:22
Скільки котів-безхатьків у Львові? Міськрада провела перший у світі підрахунок безпритульних тварин
ZIK
ZIK

Львівська міськрада провела перший у світі підрахунок безпритульних котів міста. З’ясувалось, що таких налічується 5992 тваринки.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«26−30 червня у Львові відбувся перший у світі підрахунок безпритульних котів за унікальним алгоритмом, розробленим у співпраці з опікунами котів, на базі платформи Animal-ID.info. Завдяки активній участі опікунів та волонтерів вдалося з’ясувати, що на території міста живе 5992 вуличних котів», – розповіли в мерії.

Згодом планують розробити міську програму, яка матиме на меті безпечне співіснування тварин та людей, а також регулювання кількості котів на вулиці гуманним шляхом.

«ЛКП «Лев» проводить щороку колосальну роботу з вакцинації, лікування та стерилізації котів, що живуть на вулиці. Підрахунок допомагає нам зрозуміти, чи достатньою є ця робота, як нам планувати її надалі, чи потрібно залучати партнерів до цього процесу. Завдяки підрахунку ми зрозуміли, що до роботи з безпритульними котами треба долучати приватні клініки, аби зупинити ріст популяції. Тож ми продовжимо йти шляхом стерилізації та максимального прилаштування тварин у родини», – розповіла директорка ЛКП Оксана Кошак.

Окрім того співзасновник Animal-ID.info Віктор Копач розповів, що до підрахунку долучилися 74 волонтери, які працювали у секторах по місту. Підрахунок тривав 75 годин. Він зазначив: із майже 6 тисяч безпритульних котів стерилізованих – майже 6%. Ще близько 5% котів, можливо, мають власників, але відпущені на самовигул,

«Цю ситуацію можна вирішити, якщо у місті буде запроваджено обов’язкову реєстрацію та ідентифікацію домашніх котів», – вважає Копач.

Також він повідомив, що 13% від усієї кількості підрахованих тварин – кошенята, а отже, популяція буде рости, якщо цим питанням не займатися системно.

Ініціатори підрахунку зауважують, що досвід Львова – дуже цінний, він буде застосований у Румунії та Болгарії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 16:46 :48