Російські слідчі висунули остаточне обвинувачення 18 українським морякам

Фото: Громадське

Вже 18 українським полоненим морякам російські слідчі висунули обвинувачення у кінцевій редакції.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

За його словами, 3 липня представники ФСБ провели слідчі дії стосовно декількох моряків і висунули обвинувачення Віктору Беспальченку, Володимиру Варимезу, В’ячеславу Зінченку та Юрію Без’язикову.

Полозов очікує, що 4 і 5 липня, а також 9 липня слідчі висунуть остаточні обвинувачення останнім 8 морякам.

Нагадаємо, 25 червня у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року.

Увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Росії. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксирта пошкодило його.

При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.

 

Читайте більше новин на тему: полонені морякиLoading...