Новини » Суспільство 4 липня, 2019, 15:25
На Донбасі існує загроза для доступу до питної води для 3,2 млн осіб, – ЮНІСЕФ
Ілюстративне фото (uuc.adventist.ua)
Ілюстративне фото (uuc.adventist.ua)

Ескалація бойових дій на Донбасі створює загрози для доступу до питної води і підтримання належної санітарії для 3,2 млн осіб, у тому числі 500 тис. дітей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ЮНІСЕФ.

Повідомляють, що з початку 2019 року через бойові дії тимчасово припинялося або повністю перекривався водопостачання для 3,2 млн осіб в середньому на 29 днів.

«Ескалація бойових дій створює загрози для доступу до питної води і підтримання належної санітарії для 3,2 млн осіб, у тому числі 500 тис. дітей, а також безпеки працівників, які ризикують життям для відновлення пошкодженої інфраструктури на сході України», – повідомили в організації.

Також наголошують, що з початку війни на Донбасі в результаті бойових дій загинули дев’ять працівників системи водопостачання, ще 26 отримали поранення, намагаючись забезпечити безперебійне водопостачання.

«З початку конфлікту загинули, дев’ять отримали поранення 26 працівників системи водопостачання, в тому числі троє – в цьому році. Всі вони загинули або постраждали, намагаючись забезпечити безперебійне водопостачання для дітей і сімей, що живуть в районах, уражених конфліктом», – поінформували в ЮНІСЕФ.

Крім того, вказується на ризик поширення захворювань. Зокрема, «коли обмежений доступ до води, у дітей та їх сімей не залишається іншого вибору, як використовувати забруднену воду з природних водойм і жити в небезпечних санітарних умовах». В організації зазначають, що це особливо небезпечно під час літньої спеки, яку ми зараз спостерігаємо.

Нагадаємо, на другому Донецькому водопроводі увечері в п’ятницю, 14 червня, сталася чергова аварія, що призвело до перебоїв з водопостачанням на Донбасі. У Слов’янську, Краматорську та Дружківці були зменшені обсяги подачі води.

У місті Торецьку ввечері в неділю, 23 червня, почалося відновлення подачі питної води.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 03:05 :02