Мартиненко допустив обмін Вишинського після виборів у Раду

ZIK

Керівника «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського, який перебуває під вартою, швидше за все, обміняють на одного з українських політв'язнів, засуджених на території Росії. Однак обмін стане можливим після виборів до Верховної Ради.

Таку думку висловив журналіст, генеральний директор «Інтерфакс Україна» Олександр Мартиненко в ефірі телеканалу Newsone.

«Тут головне подумати, що буде далі і чим все закінчиться. Я все-таки думаю, не дивлячись на те, що обмін дійсно планувався рік тому, наскільки я пам'ятаю. Мені здається, що за нової влади це і закінчиться обміном. Тому що все-таки (Роман) Сущенко, про якого говорили багато і про цей варіант обміну – Вишинського на Сущенка... Мені здається, що саме після парламентських виборів саме цей акт буде», – зазначив Мартиненко.

Журналіст вважає, що до виборів в Раду обмін навряд чи відбудеться, оскільки Москва не стане підігравати Президенту України Володимиру Зеленському.

«Річ у тім, що зараз будь-які обміни, чому вони припинені, крім відомого повернення чотирьох людей в Україні... Тому що, мені здається, в РФ немає бажаючих грати на Президента Зеленського, на його імідж і підтримувати його перед виборами. Все одно політика, вона так чи інакше впливає на всі ці процеси. А ось після виборів, коли цього фактору вже не буде, ну тоді, думаю, це було б абсолютно гуманно і з українського боку, і з російського це зробити», – заявив він.

Нагадаємо, Подільський районний суд Києва переніс судове засідання з розгляду обвинувального акта щодо керівника «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського на 15 липня. Спочатку прокурори попросили відкласти розгляд справи до 22 липня, коли закінчується термін запобіжного заходу Вишинському. Згодом сторона звинувачення уточнила, що їй вистачить кількох днів. Адвокати Вишинського назвали це клопотання затягуванням справи.

Вишинського затримали в травні 2018 року в Києві. Його звинуватили в підтримці «ЛДНР», а також в державній зраді. Тоді ж його заарештували. Москва вважає, що Вишинський є політв'язнем.

Loading...