Кошель: Карнавальний формат виборчої кампанії не дає можливості почути месиджі

ZIK

Вже невдовзі українці підуть на виборчі дільниці, аби обрати новий парламент. Але за гарними шоу та концертами кандидатів годі почути програму та майбутній план дій. Фактично, майбутні нардепи опираються на емоції і не дають можливості виборцям аналізувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«В Комітеті виборців України є досить багато заяв про порушення виборчого законодавства. Зокрема, є проблема із механізмами непрямого підкупу, які використовуються через різноманітні благодійні фонди», – сказав Кошель.

За його словами, формально політик не може мати відношення до благодійного фонду. Але саме від імені такої організації зараз виплачуються стипендії, різноманітні доплати для школярів в рамках виборчої кампанії. Також кандидати в депутати наче забули, що в країні триває війна.

«Я вбачаю серйозну проблему в тому, що у нас вибори відбуваються в дещо парадно-карнавально-концертному форматі. Я маю на увазі, що на відміну від кампаній 2014 року та місцевих виборів 2015 року, політики зробили вигляд, що війни з Росією немає, люди на фронті не гинуть, там не стріляють, тому в нас все добре. Фактично, зараз ми повернулись у «парадний» формат кампанії», – наголосив він.

Також він зазначив, що на десятках виборчих округів кампанії ведуться у форматі концертів та гумористичних шоу. Адже близько двадцяти артистів всеукраїнського рівня задіяні у передвиборній технології на місцях.

«Зараз тривають концертні тури на підтримку кандидатів. Ба більше, три політичні партії будують свою кампанію виключно на концертних або шоу-технологіях. Я вважаю, що це велика проблема, тому що це знижує якість виборчої кампанії. Адже зараз не чути дискусій щодо програм, євроатлантичного курсу і не лише. Кампанія ведеться на емоціях та шоу-технологіях», – додав він.

Нагадаємо,  3 липня ЦВК одноголосно скасувала реєстрацію Андрія Клюєва кандидатом у ОВО № 46. Крім того, ЦВК також одноголосно скасувала реєстрацію Анатолія Шарія кандидатом у народні депутати за виборчим списком «Партії Шарія» у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Loading...